دوره‌های صوتی آموزشی مدیریت و توسعه فردی متمم (کلیک کنید)

گفتگو با شاهین فاطمی درسا – رادیو مذاکره جدید!

یکی از اولین فایل‌های رادیو مذاکره، فایل گفتگو با شاهین فاطمی، مدیر عامل چرم درسا بود.

چند هفته قبل، با شاهین فاطمی در مورد درسا (که امروز دیگر خود را چرم درسا نمی‌داند) گفتگو می‌کردیم و راجع به کارهای جدیدی که درسا در حال انجام آن است، گپ می‌زنیم.

نظرمان در همه جا، یکسان نبود. اما لااقل بحثی خوب و دوست داشتنی بود. از شاهین اجازه گرفتم و جلسه‌ی دومی را گذاشتیم و این بار حرف‌هایمان را ضبط کردیم. بنابراین، شاید حدود نیمی از حرف‌های این فایل، مشابه سایر فایل‌های رادیو مذاکره است و نیمی دیگر، بحثی بین دو دوست که هر دو علاقمند به یک برند هستند. اما در مورد پیاده سازی یک استراتژی، با یکدیگر اختلاف نظرهایی دارند.

امیدوارم این جلسه‌ی طولانی دو ساعت و نیمه که در قالب سه فایل خدمت شما ارائه می‌شود، برای شما هم دوست داشتنی باشد. از سعه‌ی صدر شاهین هم، برای تحمل من و نق زدن‌های من و پاسخ‌ دادن‌های صریح و راحتش، ممنونم و از اینکه اجازه داد، این گفتگوها منتشر شوند، تشکر می‌کنم.

فکر می‌کنم (لااقل نیمه‌ی دوم فایل) شبیه همان چیزی باشد که دوستانم بارها از من خواسته بودند: اینکه می‌شود ما را هم با خود به جلسه‌هایت ببری؟

این فایل‌ها را می‌توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید:

قسمت اول گفتگوی محمدرضا شعبانعلی با شاهین فاطمی مدیر عامل درسا

قسمت دوم گفتگوی محمدرضا شعبانعلی با شاهین فاطمی مدیر عامل درسا

قسمت سوم گفتگوی محمدرضا شعبانعلی با شاهین فاطمی مدیر عامل درسا

آموزش مدیریت کسب و کار (MBA) دوره های توسعه فردی ۶۰ نکته در مذاکره (صوتی) برندسازی شخصی (صوتی) تفکر سیستمی (صوتی) آشنایی با پیتر دراکر (صوتی) مدیریت توجه (صوتی) حرفه‌ای‌گری در کار (صوتی) کتاب های مدیریت راهنمای کتابخوانی (صوتی) آداب معاشرت (صوتی) کتاب های روانشناسی کتاب های مدیریت  


20 نظر بر روی پست “گفتگو با شاهین فاطمی درسا – رادیو مذاکره جدید!

 • دربندي گفت:

  سلام
  من سوالم در مورد مطلب قبلي
  ياد گرفتن يك چيز جديد هر روز خودش يك زندان يا محدوديت نيست

 • مجید قریشی گفت:

  چقدر دلم برای فایلهای صوتی تون تو خبرنامه های هفتگیتون تنگ شده بود.برای افرادی مثل من که با فایل های صوتی ارتباط خوبی برقرار میکنم و شایدم طبق گفته های خودتون از روش های یادگیری منه که با از فایلهلی صوتیتون لذت میبرم.محمد رضا عزیز ترفندهای مذاکره جاش خیلی خالیه لطفا ادامه بدید.سپاسگذارم،سلامت و پایدار باشید

 • سعید عباسپور گفت:

  گفتگوی خوبی بود .. ممنونم از هردو بزرگوار از زمانی که گذاشتید و دانسته هاتون رو با ما به اشتراک گذاشتید ..
  و .. حسم در انتهای این گفتگو ، فارغ از همه مطالبی که از درسا و مسایل مربوطه بیان شد (که البته جذاب بود) ، حسی داشتم شبیه به زمانی که بیانات دکتر شفیعی رو اینجا و یا در برندزتک گوش میکردم و میخوندم ، حس رضایت کامل بود از اینکه ، در عرصه صنعت و بیزینس و در عرصه تولید محتوی ، امروز بزرگانی داریم که برای احیای هویت و برند ایرانی قدم بر میدارند و دلسوزانی داریم که در حال ترسیم و بازسازی هویت ملی ما هستند مقوله بسیار مهمی که امروز نقصان بسیار زیاد اون کاملا محسوس و مشهوده. احساسم رضایته کامله از وجود با ارزش این اساتید و بزرگان و پیشکسوتان در عرصه برند و تولید محتوی ..

 • محمد رضا دشتی گفت:

  بزرگی اسباب بزرگی می خواهد. جناب فاطمی زحمت بسیار کشیده اند و این نشان از همت والای ایشان است. می دانیم شرایط مساعد باعث رشد و تکامل کار آفرینی می شود. استفاده از تجربه دانش آموختگان دانشگاه استنفورد می تواند کمک مناسبی برای طی کردن مسیر موفقیت باشد. دانشجویان و دانش آموخته گان دانشگاه استنفورد جدا از کار آفرین بودن در دره سیلیکون از شرایط مساعدی برخوردارند. شاید این شرایط برای ما ساده و سهل بدست نیاید. همان جور که جناب فاطمی برای این مهم بیست و اندی سال زحمت کشیده اند و هنوز راه ادامه دارد. اخیرا کتابی به نام شناخت دره سیلیکون را مطالعه می کنم که حاوی نکات ارزنده ای برای کار آفرینان است. این کتاب با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران در سایت http://www.roshdieh.org/ به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.
  مطالعه این کتاب نشان می دهد چه شرایطی برای یک ساختار کار آفرینی لازم است. هر چند ما از این ساختار خیلی فاصله داریم اما “دانستن مسیر درست بیش از نیمی از راه است.”
  با سپاس از استاد عزیز

 • محمد دیز گفت:

  محمد رضای عزیز سلام
  بعد از گوش دادن این مصاحبه به این فکر میکردم که ایا واقعا پشت سر هر بیلبرد و تبلیغی که در دنیا تولید میشه این همه توضیح و فلسفه وجود داره و یا اصولا باید وجود داشته باشه !
  البته به قول خودت، منِ نوعی در حدی نیستم که بخواهم درسا رو نقد کنم و الان فقط دارم سوالات خودم را در قالب نقد میپرسم. با دیدن بیلبرد درسا و شعار سرزمین سفید اولین و تنها ترین حدسی که در ذهن منِ مشتری بوجود امد فروش محصولات سفید رنگ بود! جالبه که حتی فروشندگان درسا هم اطلاعاتی در مورد سرزمین سپید به من ندادند و در جواب فقط اعلام کردند که این فقط یک اسم است ! من فکر میکنم فاصله بسیار زیادی بین تفکر مدیر عامل درسا و مشتریان درسا وجود دارد (حداقل در مورد سرزمین سپید)
  سوال بعدی من اینه که چطور و طبق چه ملاکی درسا به این نتیجه رسیده که بعد از دهه دوم فعالیتش، تبدیل به یک برند لوکس شده !(ملاک کلی فهمیدن اینکه ما لوکس هستیم چیست ) و اساسا ایا بهتر نیست شرکتها بجای حرکت در جهت ارمانها، وقت و سرمایه خودشان را صرف بهبود خدمات و … بکنند ؟
  خود جناب اقای فاطمی در صحبتهایشان اشاره داشتند که بعد از شروع سرزمین سفید من مورد انتقاد از طرف دوستان قرار گرفتم که تو هنوز کمبودها و کاستی هایی داری، این اتفاق مثل این است که کسی بخواهد مردم را به راه راست هدایت کند و خودش گناه کار باشد. ایا این موضوع باعث نمیشود که اعتبار فرد در پیش مخاطبین زیر سوال برود!
  در اخر از اقای فاطمی صمیمانه تشکر میکنم که اجازه دادند ما هم از این گفتگو استفاده کنیم و واقعا فکر نمیکردم که ایشان بتوانند اینقدر خوب و مقتدر جوابگوی سوالات فرد توانمندی چون شما باشند…

 • محمدرضا عابدی گفت:

  سلام . اولین بار از طریق فایل رادیو مذاکره با چرم درسا اشنا شدم و صحبت های شاهین فاطمی از کارهایی که انجام داد تا ” درسا ” شکل بگیرد، خیلی برایم جذاب بود. بعد از مدتی که محل کارم تغییر کرد، متوجه شدم که نزدیک به یکی از مغازه های چرم درسا هستیم و باز هم به یاد فایل صوتی محمدرضا با شاهین فاطمی افتادم و شایداغراق نمی کنم اگر بگویم بارها که از مسیر محل کار رد می شدم به یاد محمدرضا و شاهین فاطمی می افتادم و گفت و گوهای مفید این دو را بارها برای خودم مرور می کردم.
  باز هم ممنونم محمدرضا بابت این فایل جدیدی که ضبط کردی و باعث شدی تا دوباره راجع موضوعات این گفت و گو بیشتر فکر کنم.

 • محمد حسین هاشمی گفت:

  با شنیدن صحبتهایتان احساس بی سوادی کردم…

 • دیانا گفت:

  سلام. ممنون بابت فایل‌ها و مباحث جدید؛ البته ما هنوز منتظر ادامه‌ی مجموعه “ترفندهای مذاکره” هستیما 😉

 • حامد صیادی گفت:

  حدود ۱۸سال پیش وقتی درسا دست به ریسک بزرگی زد و یکی از گرانترین فروشگاه های پاساژ ایران زمین شهرک غرب را با اجاره ای کهکشانی در آن زمان تبدیل به فروشگاه مرکزی خود کرد، برادر بنده که به جرات میتونم بگم سهم انکارناپذیری در موفقیت درسا داره مدیریت اون فروشگاه را برعهده گرفت و من نیز گاهی توفیق کمک به ایشان در فروشندگی را داشتم اما دراین تجربه چند نکته قابل ذکر است:
  – یادمه شاهین فاطمی که شخصیت بسیار ambitious به معنای مثبت کلمه ش داشت تاکیدش روی این موضوع بود که برند درسا باید به یک برند لوکس تبدیل شود و جا بیوفتد.
  – شخص بنده با وجود نداشتن دانش کافی فروشندگی براساس گرایش شخصی به مشتریان “آویزان” نمی شدم و با حفظ فاصله اجازه می دادم مشتری احساس راحتی داشته باشد و هرزمان سوالی داشت نزدیک می شدم.یادم یک جوان و مادر سالخورده اش حدود نیمساعت طول کشید تا جلوی آینه برای یک کیف مردانه انتخاب کردند. در هنگام خروج مادر بمن گفت: به این صبر و حوصله تون تبریک میگم. فوق العاده س!
  – درسا یک سیاست مشتری پسند داشت:مشتری حق داشت هرزمان که کالای خریداری شده را برگرداند درصورت سالم و نو بودن آن پولش را بلا قید وشرط و بدون محدودیت زمانی می توانست پس بگیرد.با این روش ندرت مشتری طلب تخفیف می کردو با شنیدن این گزینه با اعتماد و اطمینان خاطر خرید می کرد.
  -نحوه برخورد برادر بنده در مدت حضورش در آن فروشگاه به گونه ای بود که برخی صراحتا اظهار می کردن که ما با وجود حضور ایشان برای خرید به اینجا می آییم اگر او نباشد دیگر به این فروشگاه مراجعه نمی کنیم.
  مصاحبه مذکور خاطرات گذشته رو زنده کرد و دوست داشتم این چند نکته رو درستایش درسا و مدیریتش بیان کنم.

 • مجتبی گفت:

  سلام
  محمدرضا من هنوز فایلارو گوش ندادم،مطمئنم که فوق العادست.
  جالبه که تمام دیروز،وقتی داشتم کارامو تو منوچهری انجام میدادم به این فکر می کردم یه روز برم پیش آقای شاهین فاطمی.
  چه خوشحال شدم:))
  سپاس

 • كيان گفت:

  ممنون از زماني كه گذاشتين و براي اطلاع رساني كه در مورد سرزمين سپيد كردين .
  اتفاقا من بعنوان يكي از مشتريان راضي و هميشگي درسا خيلي به اين مضمون فكر كردم
  و در مورد تابلوهاي بي رنگ و بي احساس اون هم با دوستانم بحث كرديم ، ولي به نتيجه اي نرسيديم .
  شايد سرزمين سپيد رو بايد به صورت يك روند ببينيم و نه يك رويداد ، چون قبل از شنيدن حرفهاي آقاي فاطمي
  اين نوع تبليغات اخلاق و انديشه رو تداعي نميكرد و اميدوارم اين آرمان خوب درسا در طول زمان فراگير بشه .
  درضمن چون احتمال ميدم آقاي فاطمي اينجا رو بخونن و با علم به اينكه من اين طرف ميز هستم و باز هم به عنوان يك مشتري
  فكر ميكنم حراجهاي پياپي و تخفيف هاي درسا به برندي كه در ايران لوكس شناخته ميشه ضربه ميزنه .

 • ایمان میرزائی گفت:

  بار اول که گوشش دادم چندتا سوال برام درست شد.
  بار دوم سوالام جواب گرفت (تا همینجا نشون میده که اگر همون اول با سوال گوشش میدادم برام روشن تر میشد ولی هی یادم میره که یکی از راه های یادگیری سوال داشتنه)
  غیر از این موضوع یه بحث دیگه جهانی شدنه!، که طبق معمول شرکت های ایرانی علاقه‎ی زیادی به جهان و آنچه در آنجا میگذرد ندارند! که این موضوع در گفتگو با آقای فاطمی هم معلوم بود چون زیاد در مورد بازارهای جهانی صحبت نکردند به جز آنجا که گفتند دوست داریم وقتی در جایی از دنیا صحبت از چرم میشه بدونن این کالا در ایران! هست که معروفه [و نه در جهان] ماها فراموش می کنیم که اگر میخواهیم حرفی برای گفتن داشته باشیم و گفتمانمان موثر باشد محکوم به جهانی شدن هستیم. در اجلاس امسال داووس ۱۲۰ شرکت عربی شرکت کردند درحالی که حتی یک شرکت ایرانی هم در این گردهم‎آیی وجود نداشت!
  در داووس ۲۰۱۶ چه گذشت؟
  پینوشت:
  داوس مهم‌ترین گردهمایی سال، متشکل از شرکت‌های بزرگ است که حدود ٨٠ درصد اعضای آن را تشکیل می‌دهند. ١٠ درصد سیاست‌مداران و ١٠ درصد نویسندگان و دانشگاهیان و خبرنگاران هم در این نشست شرکت می‌کنند. درباره اهمیت داوس، همین بس که نشست و گردهمایی مشابهی در طول سال نداریم که این سه گروه یک‌جا جمع شوند و عمدتا مسائل اقتصادی و سیاسی، اقتصاد سیاسی، فرهنگی، ژئوپلیتیک، فن‌آوری، اجتماعی و امنیت جهانی را در جلسات و میزگردها مطرح کنند.

 • سمانه گفت:

  هنوز این فایلهای مصاحبه رو نشنیدم، اما با دیدن اسم درسا و گفتگوی جدید با شاهین فاطمی، یاد سال ۹۱ افتادم. گفتگو با شاهین فاطمی، جز اولین مصاحبه های رادیو مذاکره بود. البته اگه اشتباه نکنم قبل از اون یه مصاحبه از علیرضا صائبی و شما رو هم شنیده بودیم، که اونجا شما مصاحبه شونده بودید و علیرضا صائبی مصاحبه کننده . شبی که اولین فایل مصاحبه با شاهین فاطمی رو گوش دادم به اندازه ای هیجان زده بودم که با محمدرضای من ( بهت میگفتم محمدرضای من، چون شریعتی روزهای نبوده ام رو پیدا کرده بودم) صحبت کردم و گفتم قول میدم یه روز یه مصاحبه با هم داشته باشیم.
  جوابت یک کلمه بود. اما همون یک کلمه به من جسارت انجام دادن خیلی کارها رو داد و ترسهای بزرگتری رو هم پیش روی من گذاشت.
  چقدر خام بودم! چقدر جسور بودم و چقدر بی پروا
  امیدوارم رویا داشتن رو اندازه اون موقع ها حفظ کرده باشم و هنوز هم به همون اندازه محکم و با قدرت بتونم بگم که ، “یه روز یه مصاحبه با هم خواهیم داشت” 😉
  زمانش رو نمیدونم، مکانش رو هم نمیدونم، اما ایمان دارم که شدنیه.
  و وای بر من اگر رویایم را فراموش کنم!

 • حامد گفت:

  به نظرم یکی از اشکالات بسیار رایج در مدیریت فعلی کسب و کارهای ایرانی، تلاش برای استفاده از ابزارهای معرفی شده مدیریت کسب و کار در فرهنگ های دیگه و سعی در بومی سازی اونهاست.

  اگه بخوام کمی بهتر توضیح بدم، ارجاع میدم به پدیده ای که سالهای پیش در ایران رخ داد و اون هم بحث کمونیسم اسلامی بود!! هر چند این پدیده در حوزه کسب و کار نیست اما مثال خوبیه. برخی از هموطنان ما که به صورت سطحی با مکتب کمونیسم آشنا شدند و برخی فواید اون رو دیدند و به صورت سنتی هم انسانهای مذهبی بودند سعی کردند بین این دو مکتب ازدواجی ایجاد کنند تا هر یک از حسن های دیگری بهره مند بشه و ملغمه ای ارزشمند تر ایجاد کنند غافل از اینکه ایندو از پایه با هم در تضاد هستند.

  البته تعارضی که در استراتژی اخیر درسا دیدم به این وسعت نیست و این مثال فقط نوعی مبالغه بود برای اینکه منظورم رو بهتر برسونم. تا اونجا که درک من یاری می کنه برندینگ در سطح جهانی داره به این سمت میره که شما رو بدون شعار درگیر رفتار کنه! رد بول به جای اینکه شعار بده با خوردن نوشیدنی انرژی زاش شما قوی و جسور و بی پروا می شید؛ مسابقاتی و یا وقایعی رو برنامه ریزی می کنه تا بهترین ها دور هم جمع بشن و شهامت و جسارت و مهارت رو همزمان به نمایش بگذارند و در این ضمن یک پیام بسیار عالی به مخاطب منتقل بشه؛ اینکه رد بول به این واقعه کمک شایانی کرده. یعنی اول رفتار از سوی خود برند اتفاق افتاده و بعد مخاطب پیام رو گرفته و دنبال کرده. درسا داره عکس این عمل می کنه؛ از ابتدای راه اومده و مردم رو دعوت به سرزمین سپید می کنه بدون اینکه مفهوم این سرزمین در بین حداقل درسایی ها نهادینه شده باشه.
  آقای فاطمی فرمودند که ده سال مشغول تهیه زیرساخت بودند اما به نظر من یکی از زیرساختهای مهم هم ذهن اعضای خانواده بوده که بهش کامل پرداخته نشده. شاید بهتر بود اول این اخلاقیات از طریق ده مورد کمپین ترویج می شد و بعد اسم سرزمین سپید به عنوان نخ تسبیح این کمپین ها انتخاب می شد نه اینکه اول این مفهوم ایجاد بشه و مخاطب هاج و واج نگاه کنه و بعد در یک فرصت نادر به کوشش محمدرضا نامی ما شانس شنیدن فلسفه این داستان رو از زبان آقای فاطمی داشته باشیم. من به عنوان یک مشتری درسا که از محصولاتش خیلی هم لذت می برم و مفتخرم که یک برند ایرانی در این سطح دارم هیچ برداشت مثبتی از این رویکرد جدید نداشتم چون اصلا ذهنم آمادگی چنین چیزی رو نداشت و اصلا هم دوست ندارم به واسطه یک سری تبلیغات گسترده با چنین مفهومی که می تونست خیلی بهتر به من معرفی بشه آشنا بشم.

  البته به قول محمدرضا ما جسارت می کنیم که نقد می کنیم؛ چون اصولا در جایگاه موسس نیستیم اما به عنوان مشتری به خودم حق می دم در مورد برداشتم از این برند مورد علاقم حرف بزنم. امیدوارم که شاهد روزهای بسیار درخشان برای برندهای ایرانی باشیم.

 • فواد انصاری گفت:

  تشکر از شما وآقای فاطمی
  خیلی کار خوبی کردید که در مورد برند ایرانی نوشتید اینجرری قضیه قابل لمس تر است از مثالهایی که معمولا از برندهای بزرگ مثل اپل و… زده میشه چیزهای کمتری یاد میگیرم چون تفاوت زیاد و فاصله زیادی با اون فضا داریم

 • حسین فرخی گفت:

  سلام محمدرضا جان
  داشتم گوش میکردم، گفتم نوت بردارم، نوت برداشتم، گفتم اینجا هم بزارم بقیه استفاده کنن. اگه خواستی و صلاح دونستی این نظر رو تایید کن.

  این فایل ورد حاوی خلاصه ی قسمت اول صحبت های محمد رضا و آقای فاطمی است:
  http://s7.picofile.com/file/8236478692/Dorsa1.docx.html

  ناگفته پیداست که فهم مطالب این فایل منوط به گوش کردن به فایل صوتی هست و این فایل فقط برای مراجعات بعدی، جنبه ی یادآوری خواهد داشت.

 • پوريا گفت:

  من نيز همچون شما بسيار بسيار بسيار به معلمي علاقمندم
  اما اكنون نه ديگر امكان معلم شدنم در آموزش و پرورش وجود دارد و نه دانشگاهها
  حال در يك شهرستان كوچك عقب مانده چطور ميتوانم به اين هدف مهم و دوست داشتني برسم؟
  در ضمن شما تاكنون هيچوقت جوابم را نداده ايد

 • jalal گفت:

  با گوشکردن به این فایل یاد کاری که سالهاست کلوچه جوادیان لنگرود انجام میده و شبیه انقلاب سفید آقای فاطمی در وسعت کوچیکتر هست ،افتادم. اونها دخترای خانواده های کم بضاعت رو تا قبل از ازدواج استخدام میکنن و خرج عروسی و جهزیه شان را میدهند و اجازه میدن که جا برای بقیه باز بشه.

 • جواد زاهدي گفت:

  سلام ممنوون
  شاهين فاطمي و درسا رو دووست دارم…

 • دیدگاهتان را بنویسید (مختص دوستان متممی با بیش از ۱۵۰ امتیاز)


  لینک دریافت کد فعال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  yeni bahis siteleri 2022 bahis siteleri betebet
  What Does Booter & Stresser Mean What is an IP booter and stresser