دوره‌های صوتی آموزشی مدیریت و توسعه فردی متمم (کلیک کنید)

تقدیم به دیوانه ها…

مدتی پیش، یکی از دوستانم، کلیپ ویدئویی زیر را برای من آورد. اصل کلیپ قدیمی و ظاهراً متعلق به ۱۹۹۷ است. ظاهراً استیو جابز نخستین بار برای تبلیغ شعار شرکت اپل (متفاوت فکر کنید) آن را با صدای خودش ضبط کرده اما نهایتاً حس خوبی به صدای خودش نداشته و تصمیم می گیرد یک گوینده‌ی حرفه‌ای روی کلیپ حرف بزند. پس از مرگ استیو جابز، اصل این کلیپ با صدای خود او منتشر شد. به نظر من به بارها دیدنش می‌ارزد…

دانلود کلیپ «خطاب به دیوانه‌ها» تبلیغ شعار شرکت اپل با صدای استیو جابز

(پیام کلیپ / نقل به مضمون)

این خطاب به دیوانگان است. کسانی که با دنیای اطراف خود تطبیق ندارند. عصیان‌کنندگان. مشکل‌سازان. وصله‌های ناجور.

کسانی که همه چیز را متفاوت می‌بینند. کسانی که علاقمند به قانون نیستند. کسانی که برای «وضعیت موجود»، احترامی قائل نیستند.

شما می‌توانید از آنها نقل قول کنید. می‌توانید مخالف آنها باشید. می‌توانید آنها را تقدیس یا تحقیر کنید. اما نمی‌توانید «آنها را نادیده بگیرید».

زیرا آنها همه چیز را تغییر می‌دهند. آنها نژاد بشر را به جلو می‌رانند. با وجودی که برخی آنها را دیوانه می‌دانند، ما آنها را نابغه می‌دانیم.

زیرا تنها دیوانگانی که باور کنند «می‌توان دنیا را تغییر داد» در نهایت «دنیا را تغییر خواهند داد».

کلیپ تبلیغاتی شرکت اپل - استیو جابز

آموزش مدیریت کسب و کار (MBA) دوره های توسعه فردی ۶۰ نکته در مذاکره (صوتی) برندسازی شخصی (صوتی) تفکر سیستمی (صوتی) آشنایی با پیتر دراکر (صوتی) مدیریت توجه (صوتی) حرفه‌ای‌گری در کار (صوتی) کتاب های مدیریت راهنمای کتابخوانی (صوتی) آداب معاشرت (صوتی) کتاب های روانشناسی کتاب های مدیریت  


41 نظر بر روی پست “تقدیم به دیوانه ها…

 • […] نیست که استیو جابز در ابتدای سخنرانی معروفش برای تبلیغ شعار شرکت اپل که همان “متفاوت فکر […]

 • […] نیست که استیو جابز در ابتدای سخنرانی معروفش برای تبلیغ شعار شرکت اپل که همان “متفاوت فکر […]

 • پیمان گفت:

  همیشه نگاه کردن این کلیپ و شنیدن حرف هایی که توش با صدای استیو جابز(که خیلی دوسش دارم و مطالعه زندگیش بهم خیلی کمک کرده) گفته میشه بهم آرامش خاصی میده و باعث میشه بیشتر به راهی که تو زندگیم انتخاب کردم اعتماد کنم.

 • محمد حسین هاشی گفت:

  یک ایده تبلیغاتی جالب از شرکت ساعت سازی TAG Heuer
  امیدوارم این ۱ دقیقه ای که این کلیپ وقتت رو میگیره محمد رضا ی عزیز ساعتی حال خوشی رو برات به ارمغان بیاره.
  http://s3.picofile.com/file/8205838084/Tagheuer.mp4.html
  دوستدار تو
  محمد حسین

 • حقیقت گفت:

  سلام
  کوچیک نیستم.خسته نیستم
  تهش که چی؟؟؟؟؟
  موفقیت .رسیدن. بالاتر .یورش .ارزش .هدف .تخلیه .عمل .درگیر شدن. بدو بدو جا موندی.تقلید. (حقیقت). توجه .رفاه. بهشت. دنیا. عرفان. نیروانا. انرژی. اشوب.نشان دادن. اثبات .پول. استفاده. شهرت. وقت رسیدن. عقیده. حافظ. ابراهام مزلو. فروید .مولانا .حب و بغض .کابالا. مسیح. کفر. سنت. عرف .لیبرالیسم .مدرنیسم .ایسم ها . مدینه فاضله. این عمار. کسینجر. . گذراندن زندگی. القاء. خیال. ارزو. خوشبختی .معتدل. فهمیدن. خدا.. دیوانگی!!!!
  برای چی ؟ برای کی؟خودم؟ . مردم؟ . خدا؟ . وطن؟ . پدر؟ مادر؟ کی؟ کو؟

  چه کسی در ذهن ما خوابیده؟

 • مریم گفت:

  خیلی انرژی داد، ممنون

 • مجتبی گفت:

  استیو جابز یک انسان معمولی با شرایط نرمال نبود، از همان اول تولد! همه ما این را می دانیم ولی سعی داریم در گوشه ذهنمان این حقیقت را نادیده بگیریم و رگه هایی از دیوانگی استیو را در خود بیابیم..جابز؛ تبلور خشم طبیعت، غرایز انسانی، فقر و بدبختی و رشد یک انسان دیوانه ای است که در شرایطی دیوانه کننده به دنیا آمده و رشد کرده است..همه دیوانه های تاریخ این گونه اند…بسیار بعید و دست نیافتنی است که انسانی که در محیط عادی و طبیعی انسانی رشد و نمو داشته، بتواند به دیوانه ای اثرگذار در تاریخ بشر، همچون استیو، تبدیل گردد.

 • مهدی گفت:

  يَنْظُرُ اِلَيْهِمُ النّاظِرُ فَيَحْسَبُهُمْ مَرْضى، وَ ما بِالْقَوْمِ مِنْ مَرَض وَ يَقُولُ: لَقَدْ خُولِطوا، وَ لَقَدْ خالَطَهُمْ اَمْرٌ عَظيمٌ
  مردم آنان را مى بينند به تصور اينكه بيمارند، ولى بيمار نيستند و مى گويند ديوانه اند، در حالى كه امرى عظيم آنان را بدين حـال درآورده .
  کلام علی بن ابیطالب در وصف پارسایان و متقیان. نهج البلاغه.

  • مهدی جان. هر موقع دیگه هیچ‌چیزی توی دنیا آرومم نمی‌کنه می‌شینم نهج‌البلاغه می‌خونم.
   خیلی هم لذت‌بخشه.
   بعضی از نوشته‌های اینجا هم ترجمه همون مفاهیمه به زبان ساده و البته با فیلتر مغز محدود من.

   می‌دونم الان بخشی از مخاطبهای خیلی روشنفکر سایت،‌ شاکی می‌شن. اما واقعیت اینه که یکی از مراجع مطالعه‌ی منه و نمی‌شه انکار یا پنهانش کرد.

   • اکبری گفت:

    سرمستی ما مردم هشیار ندانند انکارکنان شیوه انکار ندانند
    در صومعه سجاده نشینان مجازی سوز دل آلوده خمار ندانند
    آنان که بمانند پس پرده پندار احوال سراپرده پندار ندانند
    یاران که شبی فرقت یاران نکشیدند اندوه شبان من بی یار ندانند
    بی یار چه گویم بودم روی به دیوار تا مدعیان از پس دیوار ندانند
    سور جگر بلبل و دلتنگی غنچه بر طرف چمن جز گل و گلزار ندانند
    جمعی که بدین درد گرفتار نگشتند درمان دل خسته عطار ندانند

 • مهدی گفت:

  يَنْظُرُ اِلَيْهِمُ النّاظِرُ فَيَحْسَبُهُمْ مَرْضى، وَ ما بِالْقَوْمِ مِنْ مَرَض وَ يَقُولُ: لَقَدْ خُولِطوا، وَ لَقَدْ خالَطَهُمْ اَمْرٌ عَظيمٌ
  مردم آنان را مى بينند به تصور اينكه بيمارند، ولى بيمار نيستند و مى گويند ديوانه اند، در حالى كه امرى عظيم آنان را بدين حـال درآورده .
  کلام علی بن ابیطالب در وصف پارسایان و متقیان. نهج البلاغه

 • سمانه گفت:

  انسان ها دو دسته اند
  عده ای تلاش میکنند و خود را با دنیا تطبیق میدهند .
  و عده ای دیگر ،تلاش میکنند تا دنیا را با خود تطبیق دهند .
  موفقیت و پیشرفت با کسانی است که در پی تطبیق دادن دنیا با خود هستند…

 • شاهین سلیمانی گفت:

  رفتم سر یه کار…به عنوان ناظر فنی ؛ مسوول بازاریابی ، فروش (با اینکه دو تا چیزن اما ریاست مربوطه اعتقاد داشت فرقی با هم ندارن ! )، مشاور فروش ، مهندس فروش ، مربی تیم بازاریابان ( فروشندگان سیار) ، مربی تیم فوتبال برزیل و….
  مسوول شرکت یه هرم توپ بود که با سه نفر شروع کرده بود و چون الان نفراتش به شش رسیده بود و مکان سی متریش شده بود ، حدود ۷۵ متر ، خودش بسیار موفق می دانست …ما هم او را موفق می دانستیم ، چون خیلی موفق بود !
  در هنگام شروع آمار و ارقام فروش ( که نمی دونم چرا دقیقش را به من نمی دادند )، بیانگر چیز خاصی نبود ، تا اینکه من فهمیدم که ایشان بسیار به وزارتخانهء مطبوع نزدیک هستند و نفری کلیدی در شرکت تولید کنندهء و تامین کنندهء تجهیزات ما هستند …
  بعدا فهمیدم که ایشان مغازه ای در نواب داشتند که به خاطر دلال ها از آنجا هجرت کرده اند و به یک ساختمان رفتند تا شرکت زده باشند…بعدا فهیمدم که ایشان خودش هم یک دلالی هستند که نمی دانند دلالی دارند می کنند …!
  دوست من مدیر بازرگانی داخلی ، خارجی ، مسوول تبلیغات ، شبکه کنندهء کامپیوتر ها ، تعمیر کار تلویزیون ، مدیر داخلی شرکت و خیلی چیزهای دیگر آنجا بودند.
  به من هم پیشنهاد دادند بیام همون نقشی که گفتم را در شرکت به عهده بگیرم…
  برام خیلی چیزها سوال بود … که مثلا چرا این برادران ، بعد از دوسال ، هنوز هیچ مشتری ثابتی ندارند و چرا جوانان فروشندهء ایشان ، هنوز ، هر روزه در حال گشت ردن در خیابان ها هستند و چرا ارتباط با مشتری و این جور چیزها اصولا اینجا کار کشور های خارجی است !
  به خودم گفتم : نگران نباشید ، الان میام همه چیز را درست می کنم ! هرچند حواسم بود که استادم محمدرضا شعبانعلی فرموده اند : با نیت انقلاب وارد سازمان ها نشوید …
  وقتی وارد شدم ، انتظار عجیب و غریبی از من داشتند ، من شده بودم ، مسوول فروش تجهیزات بیمارستانی این دوستان … فروش هایی با اقلام صد میلیون تومان را ، کاملا شبیه به همان روند فروش پنجاه هزارتومانی شان به داروخانه ها می دیدند .
  البته هواسم بود که زیاد نیت انقلاب نداشته باشم ، اما متوجه شدم که ، این دوستان هیچ اتفاق و پیشرفت خاصی در محصولات حوزهء من نداشتند و اصولا هیچ شناختی نسبت به علم فروش و بازاریابی نداشتند …بازاریابی و فروش تعریفش برای ایشان این بود : سلام آقا خوبی ؟! ما این را داریم ، می خری ؟
  اصولا تمام علم فروش و بازاریابی ، برای ایشان یک سری سوسول بازی و غرب زدگیه دول بیگانه بود که با آن قصد انحطاط ماها را داشتند …
  یکی از عجیب ترین پیشنهادات من برای ایشان مذاکرهء تلفنی و فکس به بیمارستان قبل از ورود بود ، نمی دانید با چه انرژِی ایشان را به این کار متقاعد کردم ! ( من چند مرحله متقاعد سازی درون سازمانی داشتم ، بعد از آن بیرون سازمانی رخ میداد ) ، بعد از متقاعد سازی فهمیدم که شرکت اصولا نه دستگاه فکس دارد ، نه خط تلفن ! چون تازه به آن مکان آمده بودند و من قرار بود این را به مشتریان بگویم ( استراتژی بهانه تراشی در بازایابی کاتلر ! ) . بعد هم قرار بود آنقدر در مدیتیشین مراقبه های سنگین قرار بگیریم ، که سازمان های مدنظر من ، بتوانند با تله پاتی پیام اولیه من در مورد محصولات دریافت کنند ، البته ارتباط با دود هم گزینهء دیگری بود ( ما گزینه های زیادی روی میز داشتیم ! )
  پس از عبور از خان فکس ، دوستان پرداخت پول برای پیک و فرستادن کاتالوگ را کاری بیهوده می دانستند ، اصولا این دوستان ، چون قبلا مغازه دار بودند ، تعریفشان از شرکت : یک مدیر فروش ، خودشان ( برای دریافت پولها ) و چند پخش کننده و سفارش گیرنده بود ، که در اینجا اسمشان می شود بازایاب ! باقی چیزها اضافه هستند ، حتی منشی ! ( چه کاریه ، مگه یه تلفن جواب دادن کار سختیه ! )
  از همان روز اول رئیس باهوش آن شرکت دو سه تا کلمه را خوب یاد گرفت : استراتژی ، مذاکره و سازمان ! قبلا می گفت : ما اینجوری این کار را انجام میدیم ، می ریم باهاشون حرف می زینم و شرکت ما !
  این کلمات استفاده شان زیاد هم بود !
  از نکات جالب این مغازه شرکت این بود که ، همه اعضای خانواده در آن حضور داشتند و گاهی صبح هنگام ها ، می توانستی بفهمی ، پسر خاله اینا دقیقا دیشب چیکار کردن ! و چشم اندازهای کلامی عجیب و غریب که فقط حرف زدن در موردش می تواند نتیجه باشد ، مثل : ما تمام بازارهای خارجی را خواهیم گرفت !
  خلاصه بچه های عزیز ، هر کس تواین شرکت چند تا شغل داشت… یکی دیگه از نکات بارز آن حضور همزمان همسر رئیس شرکت ، به عنوان معاون آقای مدیر بود . خودتون دقیقا می دونید که چه اتفاقی می افته که شرکتی داشته باشیم که همه با هم فامیل باشن…بماند که متقاعد سازی همسر جناب رئیس هم یک مرحلهء دیگر از متقاعد سازی در این شرکت بود …البته ایشان نقش سنتی مادر برای بازاریاب های جوان را به خوبی ایفا می کردند و تئوری حضور مادرها در سازمان را عالی ایفا می کردند.
  خلاصه ماهم دیدم ، رفتن به ز ماندن… اینجا سفره ای است برای دور هم بودن فامیل ها و استفاده غیر علمی از یک سری رانت و دلالی در نقاب یک سازمان ، پس بقچه خود را به چوب دستی فرو گذاردیم و راهی دیار خود شدیم و حرف کدخدا را باز تکرار کردیم که : همه جا آسمان همین رنگ است…

 • آوا گفت:

  سلام آقای شعبانعلی.بارها و بارها این کلیپ زیبارو دیدم و گوش دادم.مطمئنا شما هم یکی از این افراد کاملا متفاوت هستید.چقدر خوبه که هستید.

 • saraQ گفت:

  محمدرضاي عزيز سلام
  از متن قشنگي كه برامون انتخاب كرديد ممنون
  ممكنه يه سوال از خدمتتون داشته باشم؟(ببخشيد بي ربط به متن هست)
  درمورد كلاسهاي متاريدينگ ميخواستم ازتون سوال كنم شما ميدونيد اين كلاسها واقعا به اندازه تبليغاتي كه ميكنن موثرهست؟ ارزش هزينه كردن دارن؟
  (ببخشيد كسي رونداشتم ازش راهنمايي بگيرم برا همين مزاحم شما شدم)

 • zoorba.booda گفت:

  ديوانگي چيست؟ هر حركت و واكنشي كه بر خلاف فرمول هاي القا شده اجتماع و والد باشه رو انگ ديوانگي بهش چسپيده ميشه.
  اگه ديوانگي اينه آرزو ميكنم هممون آگاهانه! ديوانه باشيم

 • امید گفت:

  دنیا نوابغ دیوانه زیادی را به خود دیده است. آنها که خارج ار چارچوبها و در دنیائی غیر متعارف زندگی می کنند و دنیای واقعی برای آنها مسخره و خنده دار است.تو یک نابغه ای ولی نمی خواهم دیوانگی کنی!!!
  محمدرضا! زندگی تو برای آدمهای عادی، عجیب و غیر قابل باوره . مثل استیو جابز زندگینامه ات را تا همینجا بنویس…
  به همه نشان بده که یک نابغه دیوانه ، عاقل، عاشق، یگانه و محصربفرد است که درک آن برای همه آسان نیست.البته مهم هم نیست !

 • دیدگاهتان را بنویسید (مختص دوستان متممی با بیش از ۱۵۰ امتیاز)


  لینک دریافت کد فعال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  yeni bahis siteleri 2022 bahis siteleri betebet
  What Does Booter & Stresser Mean What is an IP booter and stresser