هر گزینه‌ی خوبی، یک انتخاب درست نیست

هر انتخاب خوبی، یک انتخاب درست نیست

این حرف را تا به حال، به انواع شیوه‌های قابل تصور گفته‌ام و نوشته‌ام.

اما بعد از مطلبی که در مورد استراتژی های قیمت با هدف رونق‌بخشی منتشر کردم، احساس کردم همچنان می‌توان آن را تکرار کرد.

 

فایلهای صوتی مذاکره آموزش زبان انگلیسی آموزش ارتباطات و مذاکره خودشناسی

آموزش مدیریت کسب و کار (MBA) کارآفرینی کسب و کار دیجیتال

ویژگی‌های انسان تحصیل‌کرده آموزش حرفه‌ای‌گری در محیط کار5 نظر بر روی پست “هر گزینه‌ی خوبی، یک انتخاب درست نیست

 • معصومه شیخ مرادی گفت:

  من فکر میکنم این نوشته میتونه یه جور انعطاف پذیری رو به مابده اینکه آگاه باشیم و بدانیم تصمیمی که میگیریم لزومابهترین تصمیم نیست و امروز بااین سطح از آگاهی و شناخت ما تصمیم خوبیه،با این نوع دیدگاه در آینده کمتر حسرت گذشته رو می خوریم.

 • فواد انصاری گفت:

  محمدرضا چه تضمینی است که بهتر از بهترین تصمیم هم وجود نداشته باشد؟ در واقع این راه بی پایان است
  چرا که اگر من بهترین تصمیمم را حتی با مقایسه ی صدها تصمیم فعالیت گرفته باشم بازم راه بهتری وجود داشته است. به نظرم این نوشته اگر منجر به کمالگرایی و دوری از عملگرایی بشه (به خاظر فهم نادرست آن) میتونه مشکل ساز باشه . شاید به همین خاطره که جملات کوتاه همون قدر که هیجان انگیز است گمراه کننده است مخصوصا برای افراد سطحی. ولی اگر نوشته منجر به تامل و اصلاح امور جاری ما بشه مفیده.
  گاهی اوقات ما برای تصمیم گیری با کمبود زمان مواجه هستیم حتی اگر ما کمبود زمان نداشته باشیم شرکت خریدار یا فروشنده یا شرایط بازار یا در تعاملات اجتماعی طرف مقابل نمیتواند بیش از یک حد مشخص صبر کند و ما به ناچار بهترین راه ممکن را انتخاب میکنیم نه الزاما بهترین راه را .
  حاشیه:
  محمدرضا یه کامنتی از شما خوندم که درخصوص نوشتن یک کتاب حرف زده اید نمیدونم درست متوجه شدم یا نه ولی امیدوارم که این تصمیم رو داشته باشید. البته موضوعش رو هم به کا بگید چیه بد نیست . البته برای ما بد نیست 😉

 • سعید فعله گری گفت:

  با سلام خدمت معلم گرامی .
  من چند سال پیش توی خیابان انقلاب و شهر کتاب دنبال کتاب های تخصصی زبان اصلی مربوط به نرم افزار و فناوری اطلاعات می گشتم بجز چند تا منبع دانشگاهی چیزی گیرم نیومد . من پسر عموم اغلب از آلمان کتاب ها رو میگیره و برام میاره .
  یه سوالی دارم که خیلی ذهن منو مشغول کرده اینه که آیا در تهران یا ایران جایی برای فروش کتابهای زبان اصلی مربوط به زمینه فناوری اطلاعات وجود داره ؟
  البته خودم چند تا سایتی رو می شناسم که این کار رو میکنن اما خیلی قیمتش گرون در میاد و مهلت تحویل کتاب ها هم خیلی زیاده. هر کتاب تخصصی حدود ۴۵۰ هزار تومن در میاد .

 • miladink گفت:

  من این موضوع رو بار ها در وقت گذاشتن هام دیدم. شاید خیلی وقت ها روی موضوعی مطالعه کردم که در نگاه اول مشکلی نداشت اما وقتی فکر می کنم که چقدر موضوعات اساسی تری بود که من باهاشون مشکل داشتم و چقدر کتاب های مهمتری بودن که میتونستم بخونم اما بجاش چیز دیگه خوندم. اون لحظاتی که سرگرم بازی های پوچ بودم یا بحث های زرد رو که بهتره اصلا نگم که از خودم خجالت میکشم.
  وقتی به اون همه وقتی که سر موضوعی که اون لحظه دغدغه اصلی من نبود گذاشتم فکر می کنم بسیار رنج میبرم و پشیمون میشم.

 • دیدگاهتان را بنویسید (مختص دوستان متممی با بیش از ۱۵۰ امتیاز)


  لینک دریافت کد فعال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *