دوره‌های صوتی آموزشی مدیریت و توسعه فردی متمم (کلیک کنید)

سومین نامه متمم منتشر شد…

آخرین سخنرانی رندی پاش

سومین نامه طرح متمم منتشر شد. در بخشی از این نامه درباره «آخرین سخنرانی رندی پاش» حرف زدیم که جملاتی از آن را اینجا گذاشتم. به دو دلیل تصمیم گرفتم متن کامل نوشته ام در مورد رندی پاش را اینجا بیاورم. اول برای آنها که هنوز عضو نشده اند و نامه ها را دریافت نمیکنند و دوم اینکه، دوست خوبم کامیار عزیزی، تصویری را برای این پست طراحی کرد و برایم ایمیل کرد. دیدم بهترین استفاده این است که متن را زیر آن بیاورم:

باید به سال ۲۰۰۷ برویم:

 رندی پاش، ۴۷ ساله، دارای سه فرزند ۲ و  ۳ و ۶ ساله. استاد علوم کامپیوتر کارنگی ملون و متخصص در «دنیاهای مجازی». دارای سابقه همکاری با الکترونیک آرتس، والت دیزنی و گوگل.

همه ی اینها خوب است. اما افرادی با چنین رزومه ای کم نیستند. آنچه رندی پاش را متمایز میکند این است که پزشکان به او گفته اند در اثر سرطانی که دارد، طی سه تا شش ماه آینده خواهد مرد. هنوز هم رندی پاش، متمایز نیست. بیماری سرطان آنقدر نادر نیست که او را از دیگران متفاوت کند. ماجرا چیز دیگری است:

این رسم بارها در دانشگاهها و خارج از دانشگاهها تکرار شده که از افراد مختلف میخواهند تا فرض کنند «آخرین سخنرانی زندگی خود» را انجام میدهند و مخاطبان، پای صحبت سخنران بنشینند تا ببینند حاصل یک عمر کار و تجربه در یک سخنرانی چگونه خلاصه میشود.

آنچه رندی پاش را متمایز میکند این است که زمانی که رندی پاش در سال ۲۰۰۷ این سخنرانی را انجام داد، واقعاً میدانست که آخرین سخنرانی او خواهد بود. ۴۰۰ نفری که در سالن دانشگاه نشسته بودند در ابتدای سخنرانی با تصاویر سیتی اسکن شکم رندی پاش مواجه شدند! اما او بلافاصله توضیح داد که قرار نیست در این سخنرانی در خصوص بیماری اش حرف بزند. او میخواهد در مورد «اهمیت رویاها» و «تلاش برای رسیدن به آنها» صحبت کند. او در مورد اهمیت «بلندپروازی» صحبت کرد و گفت که:

«دیوارهای بلند را نساخته اند تا مانع رسیدن ما به رویاهایمان شوند. دیوارها را ساخته اند تا با سخت کوشی و عبور از آنها، به خود و دیگران نشان دهیم که رویاهایمان چقدر برایمان مهم هستند. دیوارها مانع ما نیستند. دیوارها وجود دارند تا مانع کسانی شوند که به اندازه ی ما، رویاهایشان را دیوانه وار دنبال نمیکنند…».

پس از پایان سخنرانی رندی پاش، دکتر کوهن رئیس دانشگاه کارنگی ملون، پشت تریبون قرار گرفت و در حالی که صدایش می لرزید گفت:

«رندی! ما برای حفظ یاد و خاطره ی تو، پلی میان دانشکده علوم کامپیوتر و دانشکده هنر احداث میکنیم و نامش را پل رندی پاش می گذاریم. می دانم پس از تو، نسل جدیدی از دانشجویان وارد دانشگاه خواهند شد که تو را نمی شناسند. آنها وقتی از روی این پل رد میشوند می پرسند که رندی پاش که بود؟ و دیگرانی که تو را میشناسند برای آنها از تو خواهند گفت. متأسفم که آنها تو را تجربه نمیکنند. اما اثری که از تو بر جا مانده است را تجربه خواهند کرد…»

کتاب «آخرین سخنرانی» را رندی پاش، پس از آن سخنرانی نوشت. این کتاب مدتها از جمله پرفروش ترین کتابهای آمریکا بود. رندی پاش میگوید این کتاب، وصیتی است که برای فرزندانش نوشته است. به قول خودش: «من خودم را بر کاغذی نوشتم و داخل یک بطری انداختم به امید اینکه روزی فرزندانم این بطری را از آب بگیرند و نامه ی من را بخوانند…»

رندی پاش، در آن سخنرانی رویاهای کودکی اش را مطرح کرد. علاقه ای که به مجموعه Star Trek داشت و همینطور رویایش برای بازی در لیگ حرفه ای فوتبال آمریکا.

پس از سخنرانی رندی، مردم چنان تحت تأثیر قرار گرفتند که هر کس تلاش کرد قبل از مرگ وی، بخشی از آرزوهایش را برآورده کند. یکی از تیم های لیگ حرفه ای آمریکا، او را برای یک بازی افتخاری دعوت کرد. تهیه کنندگان فیلم استار ترک، از او خواستند که در آخرین قسمت این فیلم نقشی کوتاه بازی کند و حتی «یک جمله» هم صحبت کند! رندی پاش مُرد. اما یادگار او برای ما، «زندگی» است…

آموزش مدیریت کسب و کار (MBA) دوره های توسعه فردی ۶۰ نکته در مذاکره (صوتی) برندسازی شخصی (صوتی) تفکر سیستمی (صوتی) آشنایی با پیتر دراکر (صوتی) مدیریت توجه (صوتی) حرفه‌ای‌گری در کار (صوتی) کتاب های مدیریت راهنمای کتابخوانی (صوتی) آداب معاشرت (صوتی) کتاب های روانشناسی کتاب های مدیریت  


52 نظر بر روی پست “سومین نامه متمم منتشر شد…

 • حسین گفت:

  خسته نباشید آرزوی موفقیت برای شما دارم

 • پریسا گفت:

  سلام اقای شعبانعلی من هر وقت به اینجا میام هیجان زده می شوم طرح متمم شرکت کردم ایمیل دریافت کردم منتها هیچ فیدبکی ندادم و فقط ثبت نام کردم. می شه از الان شروع کرد از اول ؟ محدودیت از نظر زمانی نداره ؟
  من خیلی کار هام به تاخیر می اندازم و خب دارم تلاش می کنم که این طور نباشم

 • آزاد گفت:

  سلام
  برای من ایمیل میاد ولی نه پنجشنبه ها. مثلن امروز اومد… ولی من میترسم بدون اینکه بفهمم از متمم حذف بشم. کجا باید بفهمم هستم یا نه؟ یا در آینده خواهم بود یا نه؟ (خیلی از کار ارزشمند شما)

 • لیلا گفت:

  سلام آقای شعبانعلی
  من هفته گذشته در طرح متمم ثبت نام کردم.اما هنوز هیچ ایمیلی برای من نیامده.اسپم را هم چک کرده ام.اگر لطف کنید مرا هم در طرح وارد کنید ممنون می شوم.

 • مرضیه علوی گفت:

  سلام
  طبق آخرین ای میل متمم قرار بود هر ۵ شنبه ای میل دریافت کنیم ولی من چیزی دریافت نکردم این هفته. آیا من فایل رو دریافت نکرده ام یا ارسال نشده؟ با تشکر و احترام.

 • روزبه گفت:

  با سلام , خسته نباشید .ممنون از زحماتتون
  نامه عمومی توضیحات رو دریافت کردم ولی اولین نامه شروع سری جدید رو دریافت نکردم . می خواستم یدونم ارسال شده و بدست من نرسیده یا ابنکه با تاخیر مواجه شده . با تشکر

 • مریم گفت:

  ممنون که این متن رو در اینجا هم منتشر کردید.

 • سمانه گفت:

  آقا اجازه؟ برای ما هم مشکلی پیش اومده
  من تمرین های نامه ی دوم رو ارسال کردم اما تا الان جوابی به دستم نرسیده .قبلی ها رو همه رو به موقع دریافت میکردم و میفرستادم .تا امروز هم به همین دلیل اینجا مطرح نکردم ،گفتم شاید این یکی هم برسه .اما تا امروز نرسیده 🙁
  در خصوص لینک ارسال تمرین هم یه نکته بگم ،اینکه دریافتش خیلی دیر انجام میشه ،نمیدونم دلیلش چیه ،اگه مشکل از سمت سرور شماست یه فکری برای اون هم داشته باشید لطفاً .نه که ما سرعت اینترنتمون بالاست ! برای همین فکر نمیکنم مشکل از این سمت باشه.حتما سرور شما یه مشکلی داره .(جدی میگم ،فکر میکنم لینک دریافت یه مشکلی داشته باشه ،متخصصین یه بررسی داشته باشن لطفاً)

 • mahdis گفت:

  سلام من هم فقط طرح متمم ۱ را دریافت کردم و جوابش رو دریافت نکردم

 • صادقی گفت:

  با سلام
  من در طرح ثبت نام کردم اما هیچ وقت سرموقع به دستم نمیرسه و باید بیایم داخل سایت در قسمت

  “اگر در طرح ثبت نام کرده اید و مطمئن هستید که ایمیل ما اسپم نشده و آن را دریافت نکرده اید، ایمیل خود را اینجا وارد کنید:”
  و با تاخیر چند روزه ارسال می شود
  و این کار برای من که کارهایم را تا حدودی الکترونیکی کردم تا وقت گیر نباشد خیلی آزار دهنده هست .
  با تشکر

 • خط سوم گفت:

  با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک عید سعید فطر
  با تشکر از لطف و زحمات و طرح خوب متمم و مطالب آموزنده سایت،متاسفانه سومین نامه طرح به دستم نرسیده و با ارسال تمرین ها در حد توان پاسخی دریافت نکردم
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

 • آوا گفت:

  سلام جناب آقای شعبانعلی.خیلی ممنون از زحماتتون برای طرح متمم. من دو ترجمه متن انگلیسی رو فرستادم ولی تا حالا تحلیلش برام نیومده.ضمنا من در سایت ترجیح میدم با اسم مستعار وارد بشم ولی در طرح متمم با اسم خودم ثبت نام کردم برای پیگیری مشکلم اگر براتون امکان داره آدرسی که عمومی نباشه بهم معرفی کنید.بازم ممنون از توجهتون

 • محبوبه گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من در طرح متتم ثبت نام کردم ولی متاسفانه تا حالا هیچ پیامی به دست من نرسید
  میشه بفرمایید چیکار کنم؟

 • فهیمی گفت:

  سلام استاد خسته نباشید ، من فقط متمم اول را دریافت کرده ام !!!!!!!!

 • م.ر گفت:

  سلام خدا قوت آقای شعبانعلی طرح متمم عضو جدید نمیگیره برای همراهی با این طرح چه باید کرد . ممنونم از این که تک تک لحظه های زندگیتونو خرج ما می کنید خرج آموزش ما

 • payam گفت:

  محمدرضا جان این کتاب ترجمه شده است؟

 • azam گفت:

  شعار من اینه
  هیچگاه رویاهایت را از دست نده.

 • مهدی قدیمی گفت:

  به نام خدا
  سلام . من نامه سوم طرح متمم رو دریافت نکردم. spam رو هم چک کردم .
  نبود ؟؟؟؟

  • مهدی قدیمی گفت:

   به نام خدا
   با سلام
   یه سوال برام پیش اومده چرا لینک دانلود طرح متمم رو تو خود سایت قرار نمیدهید و اسرار هست که این لینک از طریق ایمیل ارسال بشه؟

   • مهدی جان.
    دلیلش اینه که وقتی مطلب رو داخل سایت میگذارم، یک عالمه آدم بی نام و نشان اون رو می خونن و کامنت میگذارند و من نمیدونم که با کی طرف هستم و با کی طرف نیستم و مجبور میشم در محتوا و مطلب و … هزار جور ملاحظه کاری بکنم.
    وقتی بچه ها از طریق ایمیل دریافت میکنند، «هر کسی از راه رسید» مشتری نمی شود!
    ضمناً از طریق ایمیل، امکان ارزیابی طرح، تعداد خوانندگان، اینکه چقدر وقت صرف خواندن متن یا ایمیل کرده اند، اینکه چند وقت بعد از دریافت ایمیل متن را باز میکنند، اینکه آیا برای دیگران ارسال میکنند یا نه و اینکه واقعاً چند نفر مخاطب فعال و چند نفر مخاطب منفعل دارم مشخص میشود.
    من به تدریج علاقه دارم مخاطبانم رو محدودتر و شناسنامه دارتر بکنم…

  • ههدی جان. دو تای قبلی رو دریافت کرده بودی؟
   میتونی یک لطف بکنی به pdp at shabanali dot com
   یک خط ایمیل بزنی؟
   ممنون میشم ازت

   • مهدی قدیمی گفت:

    سلام
    بله دو تای قبلی رو دریافت کردم. البته با مشاهده لینک دو فایل قبلی تونستم حدس بزنم آدرس فایل سوم چی میتونه باشه و دریافتش کردم.
    محمدرضا جان من کارم برنامه نویسی وب هستش و نزدیک به ۱۰ سال تجربه این کارو دارم. و میدونم که خیلی از سایت ها که از ارسال ایمیل برای کارهای مشابه استفاده می کنند در طول زمان به مشکلات متعددی بر می خورند و بخشی از کاربران ایمیل رو دریافت نمی کنند به صورت مقطعی مشکل حل میشه ولی دوباره یه مشکل دیگه پیش میاد و عملا همیشه بخشی از کاربران ممکنه ایمیل رو دریافت نکنند. از ذکر دلایل فنی اجتناب میکنم می دونم که با این مباحث بیگانه نیستی . پیش نهاد میکنم برای شناسنامه دار کردن و کنترل تعاملات با کاربران برای دریافت و ارسال فایل یه کارتابل برای کاربران در سایت در نظر بگیری که البته این کار هزینه برنامه نویسی زیادی نداره .

 • Sohail گفت:

  سلام و خدا قوت
  سپاس جانان بابت زحماتی که میکشید.
  من فایل های طرح های متمم را دریافت کرده ام و پاسخ تمرین ها رو فرستاده ام اما جز تمرین اول دیگر فیدبکی برایم نیامد
  چکار باید انجام دهم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • شادي مهربخش گفت:

  درود
  من هم ثبت نام كردم اما تمرينات رو نگرفتم هنوز.
  ممنونم

 • نیلماه گفت:

  البته ناگفته نماند فایل مربوط به ثبت نام رو همون موقع دوباره فرستادم به همون آدرسی که ثبت نام کردم. اما چیزی برای من ارسال نشده .
  من کلی تبلیغ شمارو برای دوستان و اطرافیان کردم حالا سر خودم بی کلاه مونده ! 🙁

 • نیلماه گفت:

  سلام
  چند روز پیش برای من این ایمیل از طرف شما ارسال شد
  بر اساس گزارشی که گروه متمم تهیه کرده، شما نام خود را از ایمیل های متمم حذف کرده اید.

  والا من یادم نمیاد همچین کاری کرده باشم شایدم سهوی بوده نمیدونم. حالا باید چه کنم؟!

 • رسول گفت:

  با سلام خدمت استاد عزیز
  من چند باری ایمیلمو فرستادم ولی هنوز چیزی از طرح متمم دریافت نکردم باید چکار کنم که بتونم تمریناتو بگیرم؟
  ممنون

 • یک ریال گفت:

  ممنون از معرفی کتابهای خوبی که در طرح متمم انجام داده اید.
  یک سوال: من به جز ایمیل متن اصلی طرح متمم، چیز دیگری دریافت نمی کنم. می شود بیشتر توضیح دهید که تمرین های ارسالی چگونه بررسی می شوند؟
  طرح متمم با اینکه شیوه ی آموزشی بسیار خوبی است اما تعاملی نیست.

 • عباس عسگری گفت:

  درود
  سپاس از پیشنهاد کتاب آخرین سخنرانی
  با آرزوی بهترین ها برای شما

 • دیدگاهتان را بنویسید (مختص دوستان متممی با بیش از ۱۵۰ امتیاز)


  لینک دریافت کد فعال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  yeni bahis siteleri 2022 bahis siteleri betebet
  What Does Booter & Stresser Mean What is an IP booter and stresser