دوره‌های صوتی آموزشی مدیریت و توسعه فردی متمم (کلیک کنید)

رادیو مذاکره – ترفندهای مذاکره: چاپلوسی

در این فایل از سلسله فایل‌های رادیو مذاکره، به بحث چاپلوسی به عنوان یک ترفند برای امتیازخواهی پرداخته شده است. برای دانلود آن می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:

لینک دانلود فایل رادیو مذاکره – ترفندهای مذاکره – محمدرضا شعبانعلی

آموزش مدیریت کسب و کار (MBA) دوره های توسعه فردی ۶۰ نکته در مذاکره (صوتی) برندسازی شخصی (صوتی) تفکر سیستمی (صوتی) آشنایی با پیتر دراکر (صوتی) مدیریت توجه (صوتی) حرفه‌ای‌گری در کار (صوتی) کتاب های مدیریت راهنمای کتابخوانی (صوتی) آداب معاشرت (صوتی) کتاب های روانشناسی کتاب های مدیریت  


23 نظر بر روی پست “رادیو مذاکره – ترفندهای مذاکره: چاپلوسی

 • Miladink گفت:

  سلام.چند سوال داشتم خدمتتون:
  ۱-ایا تعریف کردن ما از خودمون در فضای عادی ( نوشابه باز کردن برای خودمون) که مثلا من ادم قوی هستم هم همین سرمستی رو برای ما بوجود میاره و بهتره وقتی از لحاظ روحی خودمون رو اینطوری شارژ نکنیم؟
  ۲-این که میگید افرادی که ازشدن چاپلوسی میشه حالت مست ها رو دارم و سیستم تصمیم گیریشون مختله یعنی اگر من برای یک ورزشکار قبل از مسابقه الکی بگم که مثلا امروز خیلی رو فرمی خیلی قوی تر از حریف هستی یا قبل از کنکور به یه نفر بگم برو من میدونم تو خیلی باهوشی و موفق میشی آیا این ها هم فرو سرمشت و نتایجشو ضعیف میکنن؟

 • لقمان گفت:

  من کمی با این صحبتها مخالفم وقتی دو نفر دارن با همدیگه صحبت می کنن همراه با چاپلوسیه همدیگه این من والد اونهاست که داره با هم حرف می زنه و به نظر من این نوع ارتباط بهتر جواب می ده تا اینکه من والد یکی بخواد با من بالغ دیگری حرف بزنه.چون ارتباط والد و بالغ راه به جایی نمی بره پس اگه من چاپلوسیه کسی رو می کنم (معقول) و دیگری هم من و تحویل می گیره زودتر به نتیجه می رسیم تا اینکه یکی از دو طرف به تبعیت از من والدش تعارف تیکه پاره کنه و دیگری هم به تبعیت از من بالغش رفتارهای طرف رو موشکافی کنه و بهش گیر بده.یعنی ما ایرونیها که اهل تعارفیم در ارتباط با هم می تونیم راحتتر باشیم تا در ارتباط با یه نفر غیر ایرانی

 • شكوه گفت:

  سلام
  يك مسئله ديگر هم به ذهنم رسيده كه در رفتار آدماي چاپلوس مشاهده كردم و بسيار هم رايج هست اينكه شخص چاپلوس براي مطرح كردن و عزيز كردن خودش پشت سر شخصي كه تحملش را نداره و در جايگاه بالاتري هست پيش مافوقش غيبتش را ميكنه و دنبال سوژه اي ميگرده تا خبرشو برسونه و ذهن مافوقش را نسبت به طرف خراب كنه يا به نوعي با اين كار ميخواد خودشيريني كرده و از اين طريق بتواند خودش را بالا ببره و امتياز از رئيسش بگيره .
  راستي از شنيدن خاطرتون خندم گرفت فكر نميكردم شما هم يك همچنين اشتباهاتي كرده باشين اميدوارم هميشه شاد و پرانرژي باشيد.

 • پیمان اکبرنیا گفت:

  سلام به محمدرضا شعبانعلی گرامی

  بعد از گوش دادن به این فایل سوالی برام پیش اومد. ما برای بهبود روابطمون با بقیه انسان‌ها به طور روزمره مدام از روش‌هایی استفاده می‌کنیم که به هم حس خوب بدیم و خب تعریف کردن از خوبی‌های دیگران و خیلی از کارهای مشابه دیگه رو انجام میدیم. اما مرز چاپلوسی کجاست؟

  فرض کنیم من در زمانی که مذاکره نمی کنم این کار رو انجام بدم، بعد اینطور برداشت بشه که برای گرفتن امتیاز در آینده است! اینجوری باید مدام مواظب باشم که نکنه دارم چاپلوسی می کنم. به نظرم از دید بیرونی راحت نمیشه گفت که چه موقع اخلاقیه و چه موقع غیر اخلاقی. فقط کسی که داره از عمد این کار برای گرفتن امتیاز می‌کنه در دل خودش میدونه که چاپلوسی برای گرفتن امتیازه یا روشی برای تحکیم روابط انسانی.

  اگر بشه توضیحی در این باره بدید ممنون میشم.

 • مریم گفت:

  سلام محمدرضای عزیز
  این فایل را زمانی گوش دادم که دقیقا چند روز قبل چاپلوسی در مورد من به کار گرفته شد و یه امتیازی از من گرفته شد. اعتراف میکنم که این حس سرمستی تا یک هفته با من بود و من چقدر ضعیف عمل کردم در مقابل این ترفند. ولی یک شانسی که آوردم اون لحظه به یاد فایل ترفند انعطاف پذیری کلمات که قبلا منتشرش کرده بودی افتادم و قول ۱۰۰ در ۱۰۰ ندادم که یک کار را قبول کنم فقط گفتم که تلاشم را میکنم ولی قول نمیدم و همون تقریبا منو نجات داد.ولی خیلی خوب میشد که این رو قبل از اون جلسه گوش میدادم که حرفه ای تر برخورد میکردم. اون قسمت که در مورد تجربه شخصی ات
  راجع به حق امضا صحبت کردی من واقعا جای تو استرس گرفته بودم که آخرش چه فاجعه ای پیش میاد.
  محمدرضا جان من هر هفته مشتاقانه منتظر ادامه این ترفند ها هستم و واقعا خوشحالم که با علم و به کارگیری این تجربه های ارزشمند شخصا روابط کم تنش تری را تجربه میکنم. (محمدرضا صادقانه میگم که اینها چاپلوسی نبود!)

 • دربندي گفت:

  سلام
  ممنون چاپلوسي ايا با نوازش در مبحث تحليل رفتار متقابل ارتباط دارد

 • مينا گفت:

  سپاس از مطالب مفيدتون

 • مهدی سلیمی گفت:

  سلام
  آقای مهندس شعبانعلی وقت بخیر
  واقعا عالیه
  من مطالب شما را تو کمتر منبعی دیدم و یا اصلا ندیدم
  دست مریزاد

 • محمد گفت:

  سلام،
  محمد رضای عزیز میدونم که پروییه ولی خواهشم اینه که در صورت امکان یه زمانبندی برای ارایه ترفندهای مذاکره اعلام کن. به هر حال اگر برات مقدور نبود من همچنان هروز با اشتیاق سر میزنم به سایت. ممنونم برای همه چیزایی که تا الان ازت یاد گرفتم.

 • مژگان فیاضیان گفت:

  محمدرضا جان ،آیا مواردی که گفتی در مورد روابط عاطفی هم چاپلوسی محسوب میشه?

 • کیانوش گفت:

  محمد رضا شعبانعلی متشکرم

 • مهدی گفت:

  سلام در خصوص قدمت چاپلوسی گفتید ! جالبه در تحقیقاتی که در باره تبار شناسی انسان انجام میشد و شبکه بی بی سی نشون میداد حتی شامپانزه ها هم برای بالا بردن رتبشون در یک گروه از نوعی چاپلوسی استفاده می کردن!

 • مهشید گفت:

  سلام محمدرضا جان

  من فایل رو گوش دادم و از شنیدن کلمه کلمه اش کلی درس گرفتم. گاهی شاید گره کار ما در بدیهی ترین مسائل باشه اما ما نمی تونیم بفهمیم و ببینیمش. نکات خیلی مهمی توی فایل مطرح شده بود که رعایت اونها در زندگی شخصی هم میتونه راهگشا باشه. با وجود دلایل زیادی که در فایل اول برای نبودن داکیومنت در حوزه ترفندها مطرح کردی، آماده سازی، جمع بندی و ارائه مطالب و فایلهای صوتی با کیفیت آموزشی بسیار بالا و بدون دریافت هیچ هزینه ای از دانشجویان، قابل تقدیر است.
  ما در دوره ای زندگی می کنیم که گزاف ترین هزینه ها را برای دریافت پوچ ترین خدمات می پردازیم و مواجهه با چنین سبکی از آموزش برای من تداعی کننده قطعه ای از بهشت وعده داده شده بر روی زمینی خشک و عاری از طراوت است.
  از صمیم قلب سپاسگزارم.
  سبز باشی و برقرار

 • حسن فرجی گفت:

  واقعن لذت بردم از گوش دادن به این فایل ، یه نظری دارم نمی دونم چقدر می تونه درست باشه. ما می دونیم اعتماد یه اصل اساسی در شروع مذاکره است مخصوصن اعتماد اولیه.خب این اعتماد اگر با یه چاشنی کوچک چاپلوسی مثل تعریف از حوزه کاری یا فکری طرف مقابل شروع شود می تونه در ادامه مذاکره یا صحبت ( بدون چاپلوسی) نقش مثبت ایفا کنه.به هر حال تعریف و تمجید در جا و مکان مناسب خودش می تونه اثر مثبت و در زمان نامناسب ،اثر به شکل چاپلوسی به صورت خیلی بدی رو نشون بده.

 • امید گفت:

  سلام ببخشید که این کامنت رو اینجا میذارم ولی راستش جایی دیگه برای اینکه این سوال و از شما بپرسم پیدا نکردم!
  میخواستم بدونم شما از اول به همین صورت همیشه پرانرژی و با هدف و انگیزه بودید یا از یه دوره یا سن به بعد این اتفاق افتاد؟منظورم به طور واضح این هست که شماهم عادت های بدی داشتین که مانع رسیدن به هدف هاتون میشدن و رهاشون کردین؟(یا شاید باهاشون کنار اومده باشین!)
  هرروز به سایت شما سر میزنم تا جواب شما رو(اگه قابل دونستید)بخونم

 • نیلوفر گفت:

  ایا در مذاکره های سیاسی امکان سو استفاده از نقاط ضعف شخصی فرد برای گرفتن امتیاز وجود داره طوریکه در قالب یک چاپلوسی یا به هر شکل دیگه طرف رو مجبور به دادن امتیاز بکنند؟ چون بنظر من در مذاکرات بین المللی ممکنه افراد کثیف بازی کنند و شکی نیست که سیاست زیاد هم تمیز نیست !

 • حمید گفت:

  محمدرضا شعبانعلی
  تیر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۱۲:۳۱ ب.ظ
  حمید عزیز.
  هم جای خیلی مناسبی نوشتی و هم – به نظر من – نکته خیلی مناسبی رو یادآوری کردی.
  بهم یکی دو روز مهلت بده. کمی شلوغم. توی خونه می‌گردم یک فهرست درست می‌کنم از منابع پیشنهادی یا لااقل موضوعات پیشنهادی. به صورت یک مطلب مستقل می‌نویسم.
  قربان تو
  محمدرضا
  البته دیگه نیازی نیست که اون پست مستقل رو بنویسین(حداقل به خاطر کامنت من)خودم یه سری چیزایی پیدا کردم فقط خواستم این پیام رو منتقل کنم که من تو مباحث مذاکره خیلی پیگیرم با تشکر از سایت خیلی خوبتون

 • حامد گفت:

  محمدرضا جان،

  دایره تعریف چاپلوسی در اینجا انقدر وسیع در نظر گرفته شده (و البته همزمان طبق برداشت من منفی) که هرگونه گزاره ای که برای خوب کردن حال طرف مذاکره مورد استفاده قرار بگیره (البته نه خوب کردن حال از طریق اعطای امیتاز بلکه از جنس مرور خوبی های طرف به شرط از دل برآمدن) نوعی چاپلوسی به حساب میاد.
  حالا سوال من اینه که با این تعریف هر چاپلوسی زشته؟ و یا تعاریف واقعی جزء چاپلوسی محسوب میشه؟

  پ.ن: از اینکه به این صراحت تونستی خاطره تلخ یک اشتباه رو با همه ی مخاطبان به اشتراک بگذاری واقعا حظ کردم. (البته امیدوارم این عبارت هم چاپلوسی نباشه D:) امیدوارم که این بلوغ در من هم ایجاد بشه

  ارادت
  حامد

 • محمد (بچه محل) گفت:

  “سلام؛ به نظرم یافتن نسبت درست و جامع ما با تکنولوژی و علوم جدید راه حل زمینی نداشته باشد چرا که در این حوزه، بزک کردن ها و غیرواقعی جلوه دادن ها به عدد انفاس خلایق است لذا باید بتوانیم با شاخص های دقیق آسمانی(وحیانی) به سراغشان برویم. روح بزرگ در محدودترین فضاها اسیر نمی شود. المیزان در خانه نمور و بی چراغ نوشته شده، فرضیه بی نهایت بودن ذرات مرحوم دکتر حسابی با یک مداد و یک مداد پاک کن اثبات شده است نه در فضای مطلوب مطالعه در کتابخانه ملی با حرارت و دما و نور تنظیم شده! سوء تفاهم نشود من از آندسته ی بدبین ها به تکنولوژی نیستم؛ معتقدم اگر پیامبرمان امروز در بین ما بود برای مسافرت ها از هواپیما استفاده می کرد و حتی اگر در روز غدیر خم بلندگو اختراع شده بود قطعا دیگر نیازی به آن چند نفر نبود که در فواصل مختلف دست به گوش هایشان بگذارند و سخنان پیامبر را فریادکنند آن هم در نقش بلندگو! اما بسیاری از کاربردهای تکنولوژی در عصرما ( بویژه دیجیتال) فرسنگ ها از اهداف انسانی که پیش از این توسط ادیان آسمانی تبیین شده اند دورند.”

 • فواد انصاری گفت:

  دستت درد نکنه محمدرضا ، یکی از بحثهایی بود که دنبالش میگشتم

 • سکینه گفت:

  سلام
  در خصوص چاپلوسی سوالات زیادی تو ذهنم داشتم که جواب واضحی براشون پیدا نمی کردم . با گوش دادن به این فایل و خصوصا توضیحاتتون در مورد خطرات چاپلوسی پاسخ بسیاری از سوالهام رو گرفتم .
  تو فایلتون وقتی صحبت از جلسه و وادار شدنتون به امضا ء صورتجلسه ای که سالها قبل در اون شرکت داشتید رو بیان کردید خیلی خنده ام گرفت چون دقیقا خامی های جوانی خودم را برام تداعی میکرد.
  و در آخر ممنون از آرزوی خوبی که برای همه ما داشتید !
  ” آرزو می کنم مذاکرات صمیمی ، ساده و برد برد داشته باشید که نیازمند این الگوهای رفتاری نباشه”

  • سکینه گفت:

   واقعا تسلط نوشتاری یکی از مهمترین مهارتهایی است که باید اونو خوب یاد بگیرم تا بتونم احساساتم رو اونجوری که هست بیان کنم ، تا مثل همین کامنتی که نوشتم باعث سوء برداشت بقیه نشه . صد البته که مشکل از زبان الکن منه که نتونستم لذتی که از شنیدن فایل صوتی و تعریف خاطره شون بردم، رو درست بیان کنم . من احترام خیلی زیادی برای معلم عزیزم قائلم و هرگز قصد جسارت به ایشون رو نداشته ام و ندارم و نخواهم داشت .
   من برای همین کاستی و نیازها و حال خوبی که از خوندن مطالبشون بدست می آورم، هر روز به اینجا سر می زنم . میام تا از معلمم درست نوشتن ، درست صحبت کردن، در ست فهمیدن ،درست زندگی کردن و درست رفتار کردن رو یاد بگیرم . امیدوارم شاگردخوبی باشم و بتونم نوشته هایی با اشتباهات کمتر داشته باشم.

 • دیدگاهتان را بنویسید (مختص دوستان متممی با بیش از ۱۵۰ امتیاز)


  لینک دریافت کد فعال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  yeni bahis siteleri 2022 bahis siteleri betebet
  What Does Booter & Stresser Mean What is an IP booter and stresser