دوره‌های صوتی آموزشی مدیریت و توسعه فردی متمم (کلیک کنید)

استراتژی آموزشی ما (تیم محمدرضا شعبانعلی)

مدتی قبل، درباره ی قیمت گذاری در صنعت آموزش مطلبی نوشتم و از دوستان و دانشجویان و خواننده های سایت خواستم که در مورد استراتژی ما اظهار نظر کنند. تعداد بسیار زیادی نظر دریافت کردیم و تمام تیم ما، هفته های گذشته مشغول خواندن و بررسی و سنجش امکان اجرای آنها بود. «معادله» ای که در پی حل آن بودیم چهار «قید» جدی داشت که در نوشته ی قبلی به آن اشاره کردم:

۱) امکان آموزش تا حد امکان به صورت «ارزان» یا «رایگان» فراهم باشد و همچنانکه همیشه گفته‌ایم، کسی به خاطر محدودیت مالی از آموزش و امکان توسعه مهارتهای خود، محروم نشود.

۲) همچنان از بهترین نیروی انسانی موجود در کشور برای تولید محتوا و ساختاربخشیدن به آن استفاده شود و همکاری‌ با اعضای تیم تمام وقت و بلندمدت باشد. چرا که در کار آموزش، تنها پس از چند سال تلاش نیروی انسانی ارزشمند و مولد شکل می‌گیرد و بر خلاف کارهای کارگری که پس از چند روز، یک کارگر مسلط تربیت می‌شود، در کار آموزش با یک یا دوسال تجربه‌ی پاره‌وقت، هیچ کس به یک نیروی انسانی استراتژیک تبدیل نخواهد شد.

۲) ساختاری «اقتصادی» و «خودگردان» شکل بگیرد که ما از کسب و کارهای دیگر به صنعت آموزش تزریق مالی نداشته باشیم. چرا که این روش «پایدار» نبوده و چنین فعالیت‌هایی وابسته به فرد خواهند ماند و در میان مدت و بلندمدت متوقف خواهند شد.

۴) تا حد امکان تبعیض و اختلاف شدید سطح خدمات آموزشی جدی که بین دوستان ما در تهران و سایر شهرهای کشور وجود دارد، کاهش یابد.

با توجه به موارد فوق، برای ماه‌های آینده استراتژی آموزشی ما به شکل زیر خواهد بود:

۱) با توجه به اینکه هزینه‌ی اجرای کلاس های حضوری ما بیشتر از درآمد آنهاست، از این به بعد تا مدتی این کلاسها ادامه نخواهند داشت. دوره‌های مذاکره با شیطان، مذاکره حرفه‌ای، مذاکره تجاری، اصول و فنون مذاکره، توسعه مهارتهای فردی، گفتگوهای دشوار و …، طی ماههای آتی برگزار نخواهد شد. ممکن است این دوره‌ها به صورت بسیار محدود به صورت فشرده در برخی شرکتها و سازمانها برگزار شود.

۲) حضور تیم من در فضای مجازی بسیار بیشتر و جدی‌تر خواهد بود. این روش تضمین می‌کند که فاصله‌ی طبقاتی شکل گرفته بین سطح آموزش در تهران و شهرستانها حداقل در حوزه‌ی تخصصی ما کاهش یابد.

۳) آموزش‌های رایگان شامل: روزنوشته‌ها، رادیو مذاکره، فایل‌های صوتی متمم و … با کیفیت و جدیت بیشتر و نیز منظم‌تر انجام خواهند شد. دیگر به خاطر محدودیت‌های مالی، از نظم و کیفیت و حجم آموزش‌های رایگان نخواهیم کاست. به عبارت دیگر، معادله‌ی قیمت گذاری خدمات آموزشی ما، از آخر به اول حل می‌شود. بالاترین سطح خدمات آموزشی رایگان را با توجه به توانایی‌ها و ظرفیت تیم موجود ارائه خواهیم کرد و بر اساس آن، سایر خدمات را به شکلی قیمت گذاری و ارائه می‌کنیم که «هرگز» مانع یا وقفه‌ای برای ادامه‌ی فعالیت‌های آموزشی رایگان ایجاد نگردد.

در همین راستا، فعلاً یک استودیوی تولید برای فایل‌های صوتی و تصویری خریداری نموده ایم و همینطور یک سرور با ترافیک بسیار بالا برای سایت تهیه نموده ایم. بنابراین تولید محتوای آموزشی به ساعات محدود سکوت شبانه مقید نبوده و نیز مشکلی برای دانلود فایلها وجود نخواهد داشت. برخلاف گذشته که از دوستان خواسته بودم تا حد امکان فایلها را دانلود کرده و به صورت فیزیکی به دیگران تحویل دهند تا فشار از روی هاست ما برداشته شود، هم اکنون هر چقدر و هر چند بار که بخواهید می‌توانید فایلهای مورد نظر خود را دانلود نموده و یا لینک فایلها را برای دوستان خود ارسال نمایید.

۴) با توجه به خرید استودیو و تشکیل تیم تخصصی تولید محتوای الکترونیک، فروشگاه الکترونیکی مبتنی بر اعتماد ما (تراست زون)، با جدیت بیشتری فعال خواهد شد. محصولات به روز‌تر و بیشتر خواهند بود. به این روش، همچنان کسانی که محدودیت مالی دارند می‌توانند از محصولات به شکل رایگان استفاده نموده و کسانی که مشکل مالی ندارند با خرید محصولات به تامین هزینه ی پروژه‌ی آموزشی الکترونیک ما کمک خواهند کرد.

۵) یک تیم تخصصی برای تولید یک نرم‌افزار LMS (مدیریت آموزش الکترونیک) تشکیل داده ایم که یک آموزشگاه الکترونیک آنلاین را شکل خواهد داد. در سال ۹۳ دوره‌های مذاکره تجاری و حرفه ای و … به صورت الکترونیک ‌و آنلاین اجرا خواهند شد. دوستان از سراسر کشور می‌توانند در این دوره‌های آنلاین ثبت نام و شرکت کرده و نیز با تیم ما در ارتباط کامل باشند. با این روش، رویای من در زمینه تولید محتوای دوره‌ی آموزشی ۴۰۰ ساعتی مذاکره تخصصی و حرفه‌ای به زبان فارسی نیز عملی خواهد شد.

۶) نگارش یک کتاب تخصصی در حوزه‌ی مذاکره (مکمل کتاب فنون مذاکره من) آغاز شده که در سال آینده این کتاب به بازار عرضه خواهد شد تا کسانی که امکان شرکت در کلاسهای حضوری را ندارند، فرصت یادگیری را از دست ندهند.

۷) برای سایت متمم، یک هیات تحریریه متشکل از بزرگان حوزه توسعه مهارتهای فردی در ایران و نیز دوستان خوب مان در کشورهای دیگر، تشکیل شده و هر یک از آنها به صورت مستقل برای سایت مطلب خواهند نوشت. متمم زندگی همیشه رایگان خواهد ماند اما از آنجا که متمم کسب و کار برای مدیران اقتصادی نوشته شده و این مدیران محدودیت مالی ندارند، هزینه‌ی اشتراک ماهیانه برای متمم کسب و کار در نظر گرفته خواهد شد. از اول بهمن ماه، مدیرانی که از مقالات بخش متمم کسب و کار استفاده می‌کنند ماهیانه ۱۲۰۰۰ تومان هزینه اشتراک پرداخت خواهند کرد. درآمد متمم برای تولید محتوای متمم و نیز تامین مالی پروژه‌ی آموزش الکترونیک استفاده خواهد شد.

۸) مجموعه‌ای از دوره‌های لوکس اختصاصی برای مدیران در محل های خاص (داخل و خارج ایران) با قیمت بالا و تعداد بسیار محدود برگزار خواهد شد و درآمد آن نیز صرف پروژه‌های آموزش رایگان خواهد گردید.

امیدواریم این تغییرات بتواند رضایت مخاطبان عزیز ما را فراهم کند…

استراتژی آموزشی ما - محمدرضا شعبانعلی

آموزش مدیریت کسب و کار (MBA) دوره های توسعه فردی ۶۰ نکته در مذاکره (صوتی) برندسازی شخصی (صوتی) تفکر سیستمی (صوتی) آشنایی با پیتر دراکر (صوتی) مدیریت توجه (صوتی) حرفه‌ای‌گری در کار (صوتی) کتاب های مدیریت راهنمای کتابخوانی (صوتی) آداب معاشرت (صوتی) کتاب های روانشناسی کتاب های مدیریت  


119 نظر بر روی پست “استراتژی آموزشی ما (تیم محمدرضا شعبانعلی)

 • مریم گفت:

  سلام محمد رضای عزیزم
  بسیار سپاسگذاریم استاد شما معرکه اید بینهایت دوستتون داریم.
  استاد من هم تو این چند روزه به این فکر کردم که من از شما و سایت های مختلف خیلی چیزهای خوب یاد گرفتم ولی فقط یک مصرف کننده صرف بودم برای همین دارم رو خودم کارمیکنم که یک سری مهارت ها رو تو خودم تقویت کنم و به شکل کاربردی وحرفه ای بتونم اون ها رو به صورت ویدیویی تو یه وبلاگ بذارم وحتی اگر برای چند نفر هم که به طور اتفاقی با وبلاگ من اشنا میشن مفید واقع بشه برای من بسته.به نظرم ما که افتخار شاگردی شما رو داریم باید هر کدوممون در حوزه خودمون هدف شما رو در حد توان دنبال کنیم گرچه هیچ وقت به پای شما نمیرسم.

 • zeynab گفت:

  عالی میشه مرسی.موفق باشید

 • فائزه گفت:

  هیچی نمیشه گفت واقعا جز تشکر.
  من هنوزم از اولین کامنتم تو این سایت و قضاوت اشتباهم ناراحتم. بذارید به حساب درک و نگاه ناقصم نسبت به آدمها.
  موفق و سلامت باشید.

 • فامیل دور گفت:

  خیلی ممنون که به فکر ما هم بودین !

 • الیاس میرزائیان گفت:

  روحم پرواز کرد با خوندن این نوشته – به وجد اومدم
  از خوبی ، سخاوت و بخشندگی شما و متعاقبا تیم شما
  امیدوارم بتونم کمی از زحمات شما رو جبران کنم

 • هومن رهبری گفت:

  محمدرضای عزیز
  مدتهاست که در صدد هستن با تو صحبتی در خصوص کاری که از دستم بر می آد تا دغدغه هات کمی کم شود صحبت کنم در همایش کارآفرینی دانشگاه علامه در توانیر آمدم که ببینمت که نشد فقط سلامی و علیکی چند بار هم ایمیل فرستادم در فیس بوک پیغام گذاشتم و از همکارانت در خواست کردم نشد امیدوارم فرصت دیدار و صحبت در این باره به وجود بیاد

  • هومن عزیز. یک مقدار شلوغ هستم و به شدت مترصد فرصتی که بشینیم و با هم گپ بزنیم.

   اما یک نکته مهم اینکه نوشته‌ی سرشار از لطف تو رو خوندم و شرمنده‌ی محبتت هستم و به توصیه‌ی شما برای مادر و پدرم هم خوندم.

   شاد باشی و به امید دیدار…

   • هومن رهبری گفت:

    همین که پیامم به شما و بزرگوارانی که برای دیدن آنها”حتی بیشتر از دیدار با شما” مشتاقم رسیده برای من کافیست
    می دانم سرت خیلی شلوغه برای دیدنت راهی پیدا می کنم

 • الهام گفت:

  سلام
  واقعا نمیدونم چه جوری تشکر کنم، از شما و تیمتون بسیار سپاسگزارم که به فکر غیرپایتخت نشین ها هم هستین. الان واقعا در پوست خودم نمیگنجم. من که توان قدردانی از زحمات شما رو در خودم نمیبینم اما امیوارم بتونم شاگرد خوبی برای شما باشم.

 • محمد رضا مکارمی گفت:

  باریکلا آقای شعبانعلی عزیز. مطمئنم به دقت می دانید که مدل کسب وکاری که در در دست طراحی دارید بدون گردش مالی قابل قبول امکان بقا و توسعه در دراز مدت را نخواهد داشت. به عنوان کسی که پیگیر مطالب و محتوای تولید شده توسط شما هستم , حتما مایل هستم هزینه سرویس دریافتی را حتی به صورت ماهیانه (آبونمان) پرداخت کنم. پیشنهاد می کنم حتما این نوع اشتراک سرویس را به عنوان بخشی از بسته خدمات آموزشی برای عام و نه فقط مدیران (آن جور که نوشته اید) برقرار کنید. حداقل در اطراف من ۳-۴ نفر هستند که مطمئنم با دل خوش و از سر میل و خواسته, هزینه دریافت ماهیانه این سرویس را خواهند پرداخت. خلاصه حال که سرویس خوبی ارائه می دهید و حتما بایستی در آینده منظم تر و آکادمیک تر ارائه اش دهید (این یک خواسته رسمی است !!!!) , لذا با دل خوش هزینه اش را می دهیم.

 • سارا.ش گفت:

  خیلی هم خووووب.

 • آوا گفت:

  سلام آقای شعبانعلی. خیلی خیلی ممنون از اینهمه وقتی که برای ما می گذارید و تلاش بسیاری که برای ما می کنید.دوست دارم روزی برسه که تک تک ماها از سراسر کشور به حضورتون برسیم و براتون از افتخارات و دستاوردهایی در زندگی مون بگیم که نتیجه تلاشهای شما و تیم فداکارتون بوده.بازم ممنون.

 • محمد جهانیان گفت:

  آقا واقعاً دمتون گرم
  موندم چی بگم

 • mina90 گفت:

  عالی عالی.
  من تو یه شهر دور دور دورم (نسبت به تهران). زندگی تو تهران رو دوست ندارم (در حال حاضر). بینهایت خوشحالم که در راه کم کردن تفاوت امکانات آموزشیتون تو کشور قدمهای جدیتری میخواهید بردارید.

 • هیوا گفت:

  واو… باورنکردنیه

 • فاطمه خان پور گفت:

  با سپاس فراوان به دلیل تغییر نگاه( استراتژی آموزش عمومی ) به امر آموزش عمومی به دلایل زیر:
  – شرایط مالی ما و اینکه امکان شرکت در جلسات آموزشی شما را امکانپذیر نمی کرد
  – از نظر زمان که عملا امکان هماهنگی وجود نداشت
  – امر آموزش به جامعه ای که تشنه آنست
  – و بالاخره به دلیل نزدیک کردن مردم این سرزمین و از بین بردن گپ سنگین اطلاعاتی/ فرهنگی که در بخشهای مختلف کشورمان وجود دارد.( این انتظار البته به سرعت امکانپذیر نخواهد شد و نیازمند صرف زمان و انرژی آموزشی بالا از شما و سایر گروههای آموزش دهنده را طلب می کند.)

  به هر حال در ادامه ، جامعه ما شما را به عنوان یکی از پیشقراولان توسعه دانش و فرهنگ شناسایی خواهد کرد. و صد البته این یکی از نیازهای جامعه انسانی ماست که در صورتی به انحراف نرود نتایج حاصل از تلاش های شما کمتر از عملکرد نلسون ماندلا و…. نخواهد بود.

 • آزاده گفت:

  سپاس از این همه زحمت

  من بخاطر مشکل زمانی امکان استفاده از مطالب و کلاسها رو نداشتم . گاهی اوقات فکر می کردم حاضرم هزینه ی بیشتری رو پرداخت کنم اما بتونم زمان رو تنظیم کنم . حالا با اتفاقات جدید خیلی خوشحالم که می تونم از مطالب استفاده کنم .

  موفق باشید

 • دیدگاهتان را بنویسید (مختص دوستان متممی با بیش از ۱۵۰ امتیاز)


  لینک دریافت کد فعال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  yeni bahis siteleri 2022 bahis siteleri betebet
  What Does Booter & Stresser Mean What is an IP booter and stresser