سمینار پیامها در مذاکره هم تمام شد

تمبر اختصاصی دکتر مسعود حیدریسمینار پیامها در مذاکره، که حدود سه ماه، قسمت عمده‌ای از فعالیت‌های گروه ما را به خودش اختصاص داده بود به پایان رسید. حدود یک سال بود که به برگزاری مراسمی برای نکوداشت شش دهه تلاش دکتر مسعود حیدری، برای توسعه و ترویج دانش مذاکره در ایران فکر می‌کردیم. برای ایشان برنامه‌های قدردانی زیادی برگزار شده. اما متاسفانه مانند بسیاری از فضاهای مشابه در کشورمان، عمدتاً کوشیده‌اند از اعتبار ایشان و سایر بزرگان برای بازاریابی خدمات خود استفاده کنند.

بالاخره تصمیم گرفتیم، سمینار سالانه‌ی خودمان را برگزار کنیم و به هیچ کس هم نگوییم که دکتر حیدری خواهند آمد و سپس در روز سمینار برای ایشان مراسم نکوداشت برگزار کنیم.

این بود که کمتر از یک هفته قبل از شروع سمینار، کسانی که ثبت نام کرده بودند از طریق ایمیل مطلع شدند که ایشان در برنامه حضور دارند.

سمینار سه بخش اصلی آموزشی داشت که بخش اول آن، به قدردانی از زحمات دکتر حیدری اختصاص داده شده و از تمبر اختصاصی ایشان،‌ رونمایی شد.

ایشان همچنین در شروع سمینار، ضمن مروری بر مفاهیم پایه‌ای مذاکره، از وضعیتی که امروز در مذاکرات بین‌المللی کشور وجود دارد ابراز رضایت نموده و گفتند که امروز، به آینده خوش‌بین‌تر از همیشه هستم.

برای من، سمینار پس از پایان تقدیر از ایشان، عملاً تمام شد و آرزویی که مدتها با خودم به آن فکر می‌کردم عملی شد. اگر چه، برنامه‌ی رسمی و ظاهری سمینار پنج ساعت دیگر هم ادامه پیدا کرد.

خوشحالی مهم دیگر این بود که بسیاری از دوستان خوبم را که همیشه در فضای مجازی می‌دیدم، در دنیای واقعی هم دیدم.

باید از همه‌ی کسانی که لطف کردند و آمدند تشکر کنم و آرزو کنم که این «مهمانی بزرگ آموزشی خانوادگی»، برای آنها هم دوست‌داشتنی بوده باشد.

———————————————-

پی نوشت: اگر شادی و سمیه عزیز نبودند، نه این سایت، نه این سمینار و نه همه‌ی این دوستی‌ها و ارتباطات نبود. به اونها مدیونم. همین.

همینطور ممنونم از نرگس رحمانی و سعید هاشمی که مثل اعضای خانواده‌ی من می‌مونند و لحظه‌ای ما رو تنها نگذاشتند.

و مسعود اصلانی فرد و مهرداد شرافت و ماندانا کافی و علی حکیمی که «همکار» نبودند، دوستان خوبی بودند که «همکاری صمیمانه» داشتند.

علیرضا نخجوانی که اسلایدها را ساخت و پویا شفیعی که مثال‌ها را یافت و …

و بقیه‌ی بچه‌هایی که شمارش نامشان فضا و زمان زیادی می‌خواهد.

+169
  
فایلهای صوتی مذاکره آموزش زبان انگلیسی آموزش ارتباطات و مذاکره خودشناسی آموزش مدیریت کسب و کار (MBA) کارآفرینی کسب و کار دیجیتال


226 نظر بر روی پست “سمینار پیامها در مذاکره هم تمام شد

 • منصور گفت:

  با سلام خدمت محمد رضای عزیز و همه دوستان عزیز
  بسیازر تلاش کردم در سمینار شرکت کنم متاسفانه بعلت گرفتاری ها و بعد مسافت موفق نشدم. امید دارم با تکرار یک فرصت مناسب توفیق دیدن دوستان عزیز و استفاده از دانش بزگواران فراهم گردد. در صورت امکان فایل صوتی، متنی و یا فیلم سمینار برای فروش و استفاده مشتاقان فراهم گردد.
  برای همه شما شادی و آرامش واقعی آرزومندم

 • میثم گفت:

  محمدرضا
  نمیشه یا برای همه یا برای کسایی که در همایش بودند فایل صوتی ضبط شده همایش رو بگذارید؟

 • هومن کلبادی گفت:

  سلام به شادی جان و سمیه جان عزیز
  می خواستم یک خواهشی بکنم . اگر ممکنه ، عنوانِ این مطلب رو تغییر بدین . سمینار پیامها در مذاکره یا ۶/۶ تمامم شدنی نیست و شروعی برای یک حرکتِ گروهی و تیمیِ تازه هست 🙂

 • مریم گفت:

  سلام
  علیرغم میل باطنیم نتوانستم در همایش شرکت کنم آن هم بدلیل هزینه ی بالای شرکت در همایش.
  اما میگن جلوی ضرر رو از هرجا بگیری منفعته ! حالا که سمینار برگزار شد لااقل فایل های اطلاعاتی اون رو در سایت بگذارید و خبررسانی کنید تا ما هم بی نصیب نمونیم.
  ممنونم
  خدا قوت

 • مجتبی رفیعی گفت:

  با سلام
  ایام همیشه به کام
  از اقای شعبانعلی سئوالی داشتم امیدوارم به سوال بنده را جواب بدهند.
  الان چند ماهی است که به دنبال انجام طرحی هستم اما تا اکنون نتوانسته ام یک قدم هم به سمت آن بر دارم. داشتم داخل سایت جستجو میکردم که به کلمه استراتژی برخورد کردم . لطف میکنید یک کتاب جامع در مورد استراتژی برای من معرفی کنید. شاید گره از کارم باز کند. با سپاس از شما و همکارانتان

 • امیرحسین گفت:

  سلام،
  تقدیر خالصانه و صمیمانه از استاد حیدری و توضیح محمدرضای عزیز درباره چرایی بی سروصدا انجام شدن مراسم شایسته قدردانیه. امیدوارم این فرهنگ بین همه ما نهادینه بشه.
  فرصت نشد روز مراسم در مورد استاد حیدری مطلبی رو بنویسم. اگه بخوام خیلی خلاصه بگم دو ویژگی مثبت اندیشی و شور ونشاط ایشون واقعا مثال زدنیه، امیدوارم حالا حالاها سایشون بالاسر علاقمندان این حوزه باشه.
  در مورد سمینارهم بسیار ممنون. به نظر من به نسبت دو همایش قبلی حداقل در نحوه ارایه خیلی ساختاریافته تر بود. حس گسیختگی ذهنی که بعد همایش انتخاب داشتم تا مدتها با من بود. حتی بعد از گوش دادن به فایل صوتی بعد مراسم.
  از اینکه جمع زیادی از دوستان زمان زیادی زحمت کشیدن تا این همایش سالیانه بهتر، مفیدتر و اثربخشتر ارایه بشه ممنونم.
  سلامت، موفق و شاد باشید

 • فرشيد گفت:

  محمد رضا عزیز
  سلام
  خدمت در عرصه آموزش در این کشور شایسته بزگ مردانی چون شما است . انسانهای که بی اغراق یک نیت داشتند و ان خدمت به خلق خدا از طریق ارائه و نشر اموخته های خود به دیگران. که زکات علم نشر ان است ولی کامل تر ان به اهل آن . بسیار خرسندم که گوشه ای از این اهل را در مرکز همایش های آدینه دیدم و احساس غرور کردم .
  سپاس و قدر دانی از بزرگان حوزه تخصصی خود درسی بود برای بعضی ها که خود را به خواب زده اند . قدر دانی از همکاران خود که تاحدودی با آنها اشنا هستم ستودنی است و جالب ترین نکته از نظر من دعوت از گروه موسیقی بود که با موضوع پیام های غیر کلامی سعی در اثبات توانمندی خود داشتند و چه انالوژی زیبای با موضوع سمینار داشت .
  موفق پا برجا و سالم باشی تاهمواره از سلسله مقالات خواندنی تو مستفیذ شویم.

 • sakineh گفت:

  سلام به استاد عشق و موفقیت
  خواستم من هم به عنوان یک شاگردتازه وارد این سایت که به تازگی با افکار و اندیشه های جنابعالی آشنا شدم و از آن بهره مند شدم ، از شما به خاطر برپایی همایش پر شور وصمیمی تان تشکر و قدر دانی کنم.
  هنگامی که شما با رفتار فروتنانه و محبت آمیزتان استادتان را همراهی می کردید واز زحماتشون به بهترین نحو ممکن قدر دانی مینمودید. فضا پر شده بود ازعطر دل انگیز عشق و مهر و سپاس، تا جایی که چندین بار نتوانستم جلوی قلیان احساسم را بگیرم و بی اختیار اشک از چشمانم جاری می شد.
  کم هستند افرادی که با روح بزرگ وحجیمی که دارند می توانند طوفان به پا کنند ، ویران کنند اندیشه هاو ذهنهای فرسوده ما را که سالها با آن زندگی میکردیم .حالا این توفیق نصیبمان شده تابا کمک شما بتوانیم ذهنی مدرن واصولی ، ازنو بسازیم وبه تبع آن خانواده وکشوری پیشرفته تر داشته باشیم.
  محمد رضای عزیز ! خوشحالم از اینکه پیش ماهستی ، ایران هستی، کم نیاوردی و ما راتنها نگذاشتی . خوشحالم ازاینکه باعث سر افرازی این مرز وبومی .
  در آخر خوشحالم که به آرزوت رسیدی و از استادت تقدیر کردی و خوشحالم از اینکه تو خوشحالی.
  با امید موفقیت هر چه بیشتر برای همگان

 • ساسان پیرزیاد گفت:

  سلام آقای شعبانعلی عزیز
  من یکبار صدای شما رو از رادیو اقتصاد شنیدم و همونجا سعی کردم اسمتون رو به خاطر بسپارم تا اینکه آقای سید سهیل عزیز استاد عزیزم لینک سمینار شما رو تو فیس بوک منتشر کرد ، منم بلافاصله ثبت نام کردم
  میخوای بدونی که چیه شما منو جذب کرد
  صدای صمیمی ، تند تند حرف زدن شما و اینکه اطلاعات رو نمی فروشید ، می بخشید و همین موضوع باعث فراوانی در اطلاعات خود شما میشه و زندگیتون برکت میگیره
  از سمینار راضی ام هر چند بیشتر شبیه گردهم آیی سالیانه بود ، اون حرکت موسیقی هم خیلی بی جا و غیر حرفه ای بود
  مردم برای اعمال انسانی شون میرن خیریه نمی آن سمینار (:

 • داریوش گفت:

  سلام، مهندس جان چهار تا عکس بذارید که ما هم وصف العیش نصف العیش بشیم. گذاشتن فایل ها هم که مزید امتنان است

 • مریم گفت:

  سلام آقای شعبانعلی
  بابت برگزاری سمینار واقعا خسته نباشید.
  من نمی دانستم باید این سوالم را کحا مطرح کنم برای همین اینجا می نویسم. من در سمینار شرکت کرده بودم ولی هنوز فایلی که وعده داده بودید تا شنبه به دستمان می رسد برای من ایمیل نشده است. آیا برای همه هنوز ایمیل نشده یا من دریافت نکرده ام؟

 • حسین گفت:

  سلام محمد رضا جان
  همایش خیلی عالی بود من پام دو روزه که مصدوم شده و تقریبا تمام پروژها مو لغو کردم تا حالم بهتر بشه ولی با تمام سختی بدنی که برام بود اومدم به سیمینار و لذتی که می خواستم بردم چون بوی سادگی و محبت میده حرفات ، برام راحت هضم میشه چون حرف دله و صادقانه قلبی که در نوک زبون قرار داره و در پس اندیشه این حرفها پیام مذاکره حرف عشق و راه زندگی و انسانیت و تعامل هستش هر کسی می تونه اونو بفهمه من اومدم که یکی به من اونو ها رو یاداوری کنه که برای اینکه ایران سرای خوبان شود باید همچنان ادامه داد نه با حرف بلکه با عمل برای من که ظاهرا اینطوریه مهم اینه که در این شش ساعت مسرور شدم چه بسا آدم با شراب و … به حال پایدار نرسد . پرسنل های بسیار خوبی داشتید حواسشون به همه چیز بود مخصوصا یکی از خانمها که من توان حرکت برام سخت بود برایم در زمان استراحت کیک و کافی اورد و زمان رفتن برایم ماشین گرفت به شما تبریک میگم بخاطر همچین همکارهایی باز هم از شما و همکارانتون سپاسگذارم گل پسر سبز باشید و بمانید و پایدار دوست دار شما
  حسین ملال تبار

 • مرتضی گفت:

  سلام دوستان
  منم تو همایش بودم کاشکی میومدم همتونو میدیدم. من ردیف ۲۰ نشسته بودم اتفاقا کنارم چهره آشنا ندیدم. البته چند ردیف جلوتر دوستان رو دیدم راستشو بگم تنبلی کردم بیام. ایشالا سری بعد ببینمتون.
  بچه ها یه اتفاق قشنگ برام افتاد اینکه حدود ۱ دقیقه یا شاید ۳۰ ثانیه پیش دکتر حیدری بودم. چند تا جمله خیلی ساده گفت که فکر کنم تا ابد تو خاطرم میمونه. واقعاً محبتش رو با تمام جونم حس کردم. یاد اون جمله از یه استاد قدیمی ام افتادم که میگفت آدما تشنه محبتن.

 • Ali گفت:

  سلام
  ببخشید کسی میدونه چرا برای ثبت نام سمینار شیراز از ۱شهریور به بعد باید ۵۰تومن اضافه تر پرداخت بشه؟؟؟
  شاید افراد به دلیل این که برنامه شون مشخص بشه و ببینن میتونن مرخصی بگیرن یا نه ، (مثل من)مجبور بودن تا امروز که اول هفته هست صبر کنن.
  حالا تکلیف ما که با همون مبلغ ثبت نام کردیم و الان دیدیم این موضوع رو چیه؟

  • Ali گفت:

   سلام
   ببخشید به زحمت افتادید. امروز خودم زنگ زدم و پرسیدم فرمودند ما مینویسیم ولی هیچوقت این پولو نمیگیریم مگر در مورد کسانی که در روز آخر و در آخرین ساعات ثبت نام میکنن.
   البته خانم محترمی که با من صحبت کردن، خیلی مهربان و با حوصله و مودب پاسخم رو دادند و من دیگه نپرسیدم پس چرا نوشتید از اول شهریور و یا این که اگر کسی با دیدن این مطلب الان ثبت نام کنه که همون مبلغ بالاتر رو داده ، مگه بهش برمیگردونن؟؟؟…
   بگذریم.
   البته معتقدم که قدر حضور و فرمایشات استاد عزیز از اینها خیلی خیلی بیشتره ، اما بهرحال به نظرم کمی نامناسب اومد. البته این نظر شخصی هست.
   بهرحال ببخشید و خیلی خوشحالم که ما هم میتونیم اینجا در خدمت محمدرضا (استاد گرانقدر) و تیم پرتلاشش باشیم.
   به امید دیدار

 • حامد نوروزی گفت:

  سلام
  قبل از هر چیزی از خانم قلی پور بابت بردباری و لطفشون و از خانم تاج الدینی به خاطر زحماتشون تشکر میکنم,
  بعد بابت این سمینار از تموم آدمایی که توش شرکت کردن ممنونم…
  تو اداره ای کار میکنم که ادما اونجا کمتر از روزی یه ساعت کار میکنن، تازه استخدام شدم خیلی نگران فسیل شدن و تبدیل شدن به یه کارمند بی انگیزه بودم، اما به لطف زحمات شما الان فارغ از کار دنبال حرفای شمام…

  راستی یه سوال:
  من هنوز فایل های پاورپوینت و بقیه فایل ها برام ارسال نشده, میخواستم بپرسم هنوز ارسال نکردین یا به ایمیل من نیومده هنوز؟

  بازم مرسی

 • علی گفت:

  سلام اقای شعبانعلی درصورت امکان فایل صوتی این همایش را برای فروش ارایه کنید.متاسفانه اینجانب به علت عدم امکان داشتن شرایط مالی نتوانستم در همایش شرکت کنم.ولی امیدوارم فایل صوتی را بتوانم تهیه کنم و از ان استفاده کنم.من فایل های صوتی شما رادر خصوص مذاکره که در سایت قرارمی دهید راچندین بار گوش کرده ام و همه انها را نوشته ام.
  ممنون

 • مهدی گفت:

  بسیار استفاده کردم.اما کل سمینار یه طرف،اون یه جمله ای که در مورد مورچه ها و مستضعفین گفتی ، یه طرف!هنوز دارم می خندم.

 • حسن گفت:

  واقعاً احسنت به محمدرضا با این رفیق پیدا کردنش
  واقعاً بارک اله
  منظور من دکتر عشایری که این جمله اون منو از خود بی خود کرده و همه اش در فکر هستم و پیش خودم تکرار می کنم
  این محمدرضا خودش اعجوبه هست و آدم های اعجوبه و متفکر روو هم جذب کرده اگر ان جمله را بگم لطفش کم میشه خودتون بگردید و در پاسخ بگید کدام جمله را می گم
  احسنت به دکتر عشایری و آفرین به تو محمدرضا
  جمله ای که هزار بار تکرار کنی باز هم کمه !!!!
  عزت مستدام

  • natali گفت:

   سلام
   کدام جمله اش قشنگ بود ؟؟؟؟
   ملت حدس بزنید؟؟؟
   دکتر عشایری که واقعاً خارق العاده است
   ممنون از محمدرضا و معلم او حیدری
   ممنون

 • زهرا گفت:

  به نام حضرت دوست

  سلام استاد گرامی
  اول سپاس
  دوم سپاس
  سوم سپاس

  سپاس اول :
  بخاطر اینکه اینگونه به فکر تغییروتحول افکارجوانان این مرزوبومی و فرصتی را فراهم کردید که بیاموزیم و بیاموزیم ان شاء الله که به یاری ایزدمنان بتوانیم آموخته ها را به دانش درونی تبدیل کنیم و به کاربریم در راه رشد اول خودو دوم این مرزو بوم

  سپاس دوم :
  بخاطراینکه برای ما فرصتی فراهم کردی که بتوانیم از دکترحیدری عزیزتشکرکنیم به پاس سالها سربازوحامی وطن بودن ایشان
  هرچندمدت زمان کوتاهی است که با ایشان از طریق چندین سمیناروهمایش آشنا شده ام اما آنقدرانسان هستند که احساس میکنم سالهاست که میشناسمشون و تشکراز این بابت که فرصتی دادید که با چند خطی از ایشان تشکر کنیم.

  سپاس سوم :
  از همکاران عزیزتان که با روی خوش پذیرای ما بودند و همچنین گروه سرود بی نظیری که حضورشون رو در جمع فراهم کرده و ما را با دیدنشان دلشاد کردید.

  بعد ازسپاس چون دوستتان دارم و ازشما میآموزم به خود جسارت میدهم و نقدی از سمینارشما میکنم ؛ درکنارتمام حسن هایی که برنامه شما برایم داشت نکته ای مرا سخت رنجاند وچون نمیدانم نیت شما ازاین رندم و تصادفی انتخاب کردن صندلیها برای حضورحضار چه بود به قضاوت نمی نشینم ولی این را حق خود میدانم که بتوانم در جلسه درس جایی را برای خود برگزینم که بتوانم بیشترین استفاده از مباحث عالی آن روز راداشته باشم , چون به نظرمن جای افراد درکلاس تاثیربسزایی درمیزان یادگیری آنها خواهد داشت و متاسفانه جایی که نصیب بنده شده بود دردورترین و حاشیه ای ترین نقطه سالن نسبت به سن بود که بسیار من را ناراحت کرد واین را حق خود دانستم که به عنوان یک شاگرد کوچک این را ازشماطلب کنم که حق انتخاب را برای ما قایل شوید .
  ازخداوند منان برایتان برکت مادی ومعنوی طلب میکنم

  • سمیه تاجدینی گفت:

   دوست عزیزم…زهرا جان
   یک دنیا سپاس بابت لطفی که به ما داری
   من فقط یه نکته کوچولو بگم: به هیچ وجه اختصاص صندلیها رندم و تصادفی نبود…برای رعایت عدالت،صندلیها به ترتیب ثبت نام چینش شده بود و به نظرمون این روش در واقع بهتر ین انتخاب برای رعایت انصاف در بین ثبت نام شدگان بود.

   بازم ازت بابت لطفی که به ما داشتی یک دنیا ممنونم.

 • عليرضا داداشي گفت:

  سلام بر استاد بی بدیل جناب مسعود حیدری عزیز.
  سلام بر محمد رضا شعبانعلی.
  سلام بر شادی قلی پور و سمیه تاجدینی.
  سلام بر دوستان عزیز و مهربانی که ثابت کردند فضای مجازی با دوستی ها می تواند از فضای حقیقی- که نمی دانم به چه فضایی گفته می شود- فراتر رود و صمیمیتی فراتر از آن ایجاد کند.
  به من حق بدهید که نتوانم کامنت هایتان را کامل بخوانم.با این که کمتر از گذشته احساساتی ام،‌هنوز نمی توانم بار این همه احساس را تحمل کنم.
  جناب شعبانعلی و دوستان عزیز
  وظایف کاری این روزهای من در کنار تکالیفی که در خانواده به عهده دارم ،‌مانع حضور من و باعث حسرتی همیشگی برایم شد. می دانم که قانون احتمالات به تنهایی کافی است که امکان حضور در روزی دیگر را دور از ذهن ندانم ولی باز هم همانطور که به شهرزاد عزیز گفتم ، آن دیدار هرچه باشد،‌جای این دیدار انجام نشده را نمی گیرد. این از باب علاقه به دیدار دوستان. از نظر بار محتوایی هم که بگذارید سخنی نگویم.
  استاد عزیز در اینستاگرام به نوعی پیشنهاد مذاکره در باب مشکلات را دادند که توانستم با رعایت اصولی که آموخته ام موفق شوم. لطف همیشگی خانم قلی پور و تاجدینی هم شامل حالم شد، ولی افسوس که زمان از دست رفته بود.
  حالا که فهمیده ام جناب پروفسور حیدری و همچنین پدر و مادر عزیز استاد هم حضور داشته اند، دیگر حالی دارم نگفتنی.
  تعدادی از عکس های دوستان را دیدم. بخشی از کامنت ها را هم خواندم ومطمئنم که همانی بوده که انتظار می رفت باشد.نمی دانم درست متوجه شده ام یا نه دوست دارم جوابم را بدهید که آیا فایل تصویری و صوتی -کامل – از سمینار منتشر خواهد شد یا نه؟ خدا کند اینطور بشود.
  ممنون از الطاف دوستان به خودم- که بخش هایی در کامنت ها بود و بخشهایی در فضاهای دیگر.
  راستی می خواهم حدس بزنم:هومن کلبادی همان کسی است که در عکسهای منتشره از سوی شهرزاد، همیشه از یک جایی وارد عکس شده : یا از بالای سر دوستان از کنار کادر.حتما هومن جواب سوالم را می دهد.
  برقرار باشید.
  به امید دیدار در ../..

  • سیمین-الف گفت:

   سلام آقای داداشی
   ما همگی تا آخرین لحظه، امیدوار بودیم یه نفر، نفس نفس زنان وارد سمینار بشه، که اینجوری نشد.
   حتما آقای کلببادی خودشون توضیحات ویژه رو می دن. اما منم که تو عکسا حضور مستمر داشتم بگم، نمی دونم چرا و به چه دلیل هر کس که می اومد و زحمت عکس گرفتن از ما رو می کشید، دائم می گفت صمیمی تر بایستید که تو عکس نمی افتید و ما مجبور می شدیم بیشتر صمیمی بشیم و هومن کلبادی هم، به خاطر مهربونی شون از خود بیشتر مایه می گذاشتند تا کسی جا نمونه.
   ولی در کل آفرین به هوش و ذکاوتتون. 🙂

  • هومن کلبادی گفت:

   علیرضا جانِ عزیز
   کاملاً درست حدس زدید . همون آدمی که به زور خودش رو تو تمومِ عکس ها جا میداد ، خودِ خودمم . میخواستم جو عکس ها رو از اون خشکی در بیارم . خیلی خیلی جاتون رو سبز کردیم علیرضا جان و امیدوارم به زودیِ زود و با اجازۀ محمدرضای نازنین ، در جایی در کنار هم خواهیم بود .
   ارادتمند و به امید دیدار در .././۹۳ اینکه برای ماه ، یک نقطه گذاشتم ، یعنی قبل از دی ماه انشاالله این نشست رو هماهنگ می کنیم که یک رقمی هست
   ارادتمند و به امید دیدار به زودیِ زود

  • شهرزاد گفت:

   آقای داداشی عزیز. خوشحالم که خوبید و کامنت گذاشتید.:)
   و لطفا دیگه ناراحت نباشین… مطمئن باشین زمان خیلی زود میگذره و انشاله فرصتهای خوبی در آینده، دوباره برای – در کنار محمدرضای عزیزمون بودن – و همچنین دوستان دیگرمون پیش میاد … ( البته امیدوارم دفعه های بعد رو من بتونم شرکت کنم…:) )
   یه توضیح در مورد عکس ها:
   راستش قبل از اینکه کامنت شما رو بخونم، خودم هم به این موضوع فکر کرده بودم و راستش خیلی هم ناراحت شدم که چرا متوجه نشدم که آقای کلبادی عزیز، سعی داشتن حداکثر فضای کادر رو به ماها اختصاص بدن …
   من از طرف خودم ازشون عذر میخوام که متوجه این موضوع نبودم و ازشون نخواستم که توی اون چند عکس که این اتفاق افتاد، دقیقا توی کادر و کنار ما بایستند.

   • هومن کلبادی گفت:

    شهرزاد جان عزیز
    برای من همین افتخار که کنارتون بودم ، کافی بود و بی نهایت از اینکه دوستان نازنینی مثل شما ها رو از نزدیک می دیدم ، خدا رو شاکر بودم ، هستم و خواهم بود
    ارادتمندِ همۀ دوستانِ نازنینم و به امید دیدار به زودیِ زود

   • عليرضا داداشي گفت:

    سلام.
    ممنونم. هم از عکسهاتون و هم از محبت همیشگی تون.
    به امید دیدار

  • محسن نوری گفت:

   عکسها روکه دیدم خیلی دلم سوخت که شما دوستان عزیز رو پیدا نکردم تو همایش و خیلی خوشحال شدم که عکسهاتون رو دیدم. به امید دیدار مجدد.

 • sorayya گفت:

  سلام و خسته نباشید
  دو روزه که از سمینارتون همه جا تعریف میکنن و اشک به چشمای من میاد که چرا امکان حضورم در این سمینار نبود.
  استاد عزیز امیدوارم به زودی بتونیم تو تبریز هم یه سمینار به کمک شما ترتیب بدیم و از حضورتون استفاده کنیم. فقط امیدوارم شرکتمون به زودی آغاز به کار کنه…

 • مریم ک. گفت:

  سلام.
  سمینار فوق العاده ای بود. اظهار فضل نمی خوام بکنم، اما من سمینار های برند و خرده فروشی و … خفن خفن زیاد رفته بود. هیچ کدوم مثل ۶٫۶٫ فرح بخش و صمیمی و به قول بانی اصلی برنامه، “حال خوش بخش” نبود.
  یه چیز بامزه!
  توی عکس دسته جمعی، گفتن محمدرضا بین خانوادت وایسا! من از اون بالا، فک کردم سمیه جان و شادی جان -حیف که اینجا مِنشِن نداره! – خواهر های آقای شعبانعلی هستن :))
  به هرحال ممنون از همه که خواهر برادرانه دست به دست هم دادن و لحظات خوب و مفید و خوشی برای همه ی جمع رقم زدن.
  راستی از کامنت ها پیداست همه قسمت ۲ی اتیکت رو خوب یاد گرفتن و به حضور هم ارج می نهند :دی
  بازم ممنون از محمدرضا شعبانعلی و خانواده ی عزیز و تیم عالیش
  اسفند دود کنید و پایدار و پیشرو باشید
  همه ی خیر پیش رویتان

  • هومن کلبادی گفت:

   مریم ک. نازنین سلام
   جاتون حسابی سبز بود و فکر می کنم با وجود هم خونه ای های نازنینی مثل شما ، این خونه ، چشم بخور نیست
   به امید دیدار به زودیِ زود

 • سید رضا گفت:

  با سلام
  تشکر فراوان از محمد رضای عزیز و دیگر دوستانی که در برگزاری این همایش بسیار مفید فعال بوده اند
  بسیار راه گشا بود و واقعا نکاتی عالی و آموزنده برای من داشت در هر سهبخش و به خصوص منطق اتیکت که در پایان همایش بیان نمدید
  امید که ” مروج و مبلغ رفتار و افکار مثبت افراد باشیم و نه خود افراد”

 • ياسين اسفنديار گفت:

  باسلام به محمدرضای عزیز و همه هم خانه ای های محترم
  خیلی دوست داشتم به این مراسم بیام ولی به دلایلی نشد .
  دوست داشم به این مراسم بیام؛
  جدای از همایش های محمدرضا که سراسر علم و آگاهیه
  دوست داشم اساتیدی که در این مدت از علمشان بهره ها بردم از استاد حیدری – استاد شعبانعلی – استاد نخجوانی – استاد شیری و …. و همه دوستان رو ببینم
  شاید باورتون نشه خیلی دوست داشم سامان عزیز – هومن پُر انرژی( این همه کامنت گذاشتی بعد مراسم! ) خیلی دوست داشتم ببینمتان – سیمین خانم عزیز که احساس و سرزندگی و محبت ازش میباره که این محبت هم در عکسش و هم در کامنت هاش هویداست . خانم شهرزاد عزیز که شادی و شور و احساس از کامنت هاش متصاعد میشه . خیلی دوست داشتم علیرضا داداشی رو ببنیم خوشا به حال دانشجوهایش که هر روز می بیننش– خیلی دوست داشتم کیان عزیز- انصار رضایی بزرگوار حسن حمیدی دوست داشتنی هیوای عزیز – آزاده گرامی – محسن نوری و همه دوستان دوست رو ببینم. وقتی این متون را می نویسم و وقتی کامنت های شما بزرگواران را می خوانم احساس دوستی دیرینه در شما پیدا میکنم با اون که شما رو ندیدم ولی انگار مدتهاست با شما دوستم و شما را می شناسم.
  حیف شد خیلی حیف شد که نتونستم بیام .
  با تشکر از دوستان که فضای همایش را با کامنت های پر از احساسشون بیان کردند و
  یه درخواست داشتم محمدرضای عزیز . عکسهای مراسم رو در گالری تصاویر بگذارید خیلی خوب می شود.

  کمتر همایشی رو دیدم و یا بعبارتی ندیدم که اینطور مدعوینش به هم ابراز محبت کنند.
  محمدرضای عزیز میدانیم که این همه کار خیلی از انرژیتو می گیره ، خسته ات می کند ولی انجام میدهی. این کار تو یک باور بزرگ میخواد که از منش بزرگت سرچشمه می گیره
  محمدرضای عزیز این همه احساس خوش زندگی
  این همه احساس پاک دوستی را مدیون تو هستیم

  به امید دیدار محمدرضا و همه عزیزان
  همیشه همیشه شاد و سلامت باشید.

  • محسن نوری گفت:

   یاسین عزیز ما هم قلبا دوست داشتیم شما رو از نزدیک ببینیم. جای شما خیلی خالی بود. شاید تا سال دیگه باید انتظار چنین مراسمی رو بکشیم، اما امیدوارم در آینده نزدیک قسمت باشه شما و همه ی دوستان اینجا رو به صورت حضوری ببینیم.

   • هومن کلبادی گفت:

    سلام محسن جان
    امیدوارم که به همت همۀ شما هم خونه ای های نازنین و با اجازۀ محمدرضای عزیز ، به زودیِ زود و به بهانۀ دیدنِ همدیگه ، شرایطی رو ایجاد کنیم که همه دور هم جمع بشیم . بی شصرانه منتظرِ دیدارتون هستم ، به زودیِ زود

  • هومن کلبادی گفت:

   یاسین عزیز
   به طور خاص ، حسابی دنبالتون گشتم ولی افسوس که نبودین . انشاالله به زودیِ زود ، همدیگه رو می بینیم

  • سیمین-الف گفت:

   اسفندیار خان
   شما لطف دارید.
   قبل از سمینار ( به قول آقای سهیل رضایی مراسم!) خوشحال بودیم تک تکتون رو می بینیم.
   توی سمینار هم گرم بودیم و جو گرفته بودمون. اما پس از آن، وقتی دیدیم دوستانی که نیومدن اینقدر بی تابی می کنن- که حق هم دارن- بغض کردیم.
   عجب سمیناری دارید استاد.
   خداروشکر با این همه جو و انرژی اون سالن منفجر نشد!!! 🙂
   فکر می کنم همهء اینهایی که گفتید، حس مشترک همهء ماست و این چقدر ارزشمنده.
   موفق باشی دوست عزیز.

  • شهرزاد گفت:

   آقای یاسین عزیز. خیلی لطف دارید. از نظر لطفتون خیلی سپاسگزارم.
   وچقدر قشنگ فرمودید: “محمدرضای عزیز این همه احساس خوش زندگی، این همه احساس پاک دوستی را مدیون تو هستیم.”
   باز هم ممنون و امیدوارم شما هم همیشه شاد و سلامت باشید.:)

  • عليرضا داداشي گفت:

   سلام.
   من هم خیلی دوست داشتم شما و بقیه را ببینم. اتفاقاتی پیش آمد که خودش برای من آموزنده بود.
   به امید دیدار.

 • دیدگاهتان را بنویسید (مختص دوستان متممی با بیش از 150 امتیاز)

  لینک دریافت کد فعال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *