یک روزنوشت واقعی: دوره مذاکره حرفه ای

شاید از کم کار بودن من طی روزهای اخیر در فضای آنلاین، تراکم کاری من در فضای آفلاین را حدس زده باشید. با وجود اینکه طی ماههای اخیر، روزهای دشواری را هم در محیط کسب و کار و هم در فضای آموزش داشته ام، دیروز سخت ترین و پر استرس ترین روز ماههای اخیر بود.

کلاس مذاکره پیشرفته من، طی دو سال اخیر با نامهای مختلفی ارائه شده است. بازی منطق، قدرت، فریب یکی از این نام هاست. مذاکره پیشرفته نام دیگری است. مذاکره با شیطان نام سومی بود که به دلیل تداعی شیطان پرستی، دوستانم پیشنهاد کردند نامش را تغییر دهم و امروز، این دوره با نام مذاکره حرفه ای، در کنار دوره استاندارد مذاکره «تجاری» برگزار میشود.

بر اساس استاندارد ما حضور بیش از ۶۰ نفر در کلاس موجب کاهش کیفیت دوره میشود. دیروز صبح به من خبر دادند که ۲۰۰ نفر برای شرکت در جلسه اول، اعلام آمادگی کرده اند.

کلاسی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران را گرفته بودیم که بر اساس اطلاعی که به من داده بودند ظرفیت ۱۳۰ نفر دانشجو را داشت. من تحت هیچ شرایطی نمیخواستم ۷۰ نفر دانشجو در کلاس یا بیرون کلاس روی پا بایستند. کسانی که از روی دوستی و علاقه آمده بودند.

حالا میتوانید استرس من را تصور کنید وقتی صبح جمعه، وارد کلاس شدم و بعد از ۵ بار شمارش صندلی ها مطمئن شدم که تعداد آنها ۹۲ تاست! اگر یک صندلی شکسته را هم از آمار کم کنیم میشود ۹۱! تا بعد از ظهر، به جای آماده شدن برای اجرای کلاس، در حال تهیه متن عذرخواهی از کسانی بودیم که نمیتوانند در جلسه حاضر شوند.

دوستانی که من را از نزدیک میشناسند، میدانند که من دو ابزار ارزشمند آموزشی در کنار خودم دارم.

سمیرا رهبر، که با مهربانی و خونسردی، میتواند همه را راضی کند که ایستادن بهتر از نشستن است و الناز امیری که با جدیت و رسمی بودن خاص خودش، میتواند همه را قانع کند که روی زمین بنشینند!

دیروز مجید بهرامی دوست دیگر من هم آنجا بود تا به پشتوانه تجربه و نیز ارتباطات بسیار خوبی که داشت، کمک کند و مراقب باشد که در اجرای کلاس مشکل و تشنجی ایجاد نشود.

سخت ترین روزم را گذراندم. ساعت ۷ در وسط کلاس به من گفتند که در این کلاس ۹۱ نفری، ۱۹۰ نفر روی صندلیها و زمین و پله ها و … نشسته اند و خنده های بلند شرکت کنندگان که مشخصه کلاسهای – حتی بسیار جدی – من است، نشان میداد که اوضاع رو به راه است.

روز سختی بود. سخت شروع شد اما شیرین به پایان رسید…

گزارش رسمی تر و مصور ماجرا را میتوانید اینجا بخوانید…

+32
  
فایلهای صوتی مذاکره آموزش زبان انگلیسی آموزش ارتباطات و مذاکره خودشناسی آموزش مدیریت کسب و کار (MBA) کارآفرینی کسب و کار دیجیتال


22 نظر بر روی پست “یک روزنوشت واقعی: دوره مذاکره حرفه ای

 • مجید گفت:

  جناب مهندس در خدمت شما بودن افتخاری که نصیب من شده

 • ثنا گفت:

  با عرض خسته نباشید،
  یاد اون مزاح معروف افتادم که پشت سر هر مرد موفق یک زن موفق و پشت سر هر مرد موفق تر چند زن موفق وجود دارد 🙂

 • sahar گفت:

  محمد رضا جان کلاس فوق العاده ای بود و من حتما تصمیم دارم بیام ولی هنوز ثبت نام نکردم که امید وارم دوستم رو که قراره شناسنامه رو تحویل سمیرا بده زودتر ببینم تا کلاس جمعه ها پر نشده چون راستش من شاغلم و روز دیگه نمیتونم بیام. با اینکه اون همه تهدید و ارعاب در کلاس انجام دادید نظرم عوض نشد و طبق معمول ازتون انرژی گرفتم. ممنونم

 • حسین گفت:

  درود
  کاش برنامه هایی یکی دو روزه برای شهرستانی ها و اونایی که امکان حضور متناوب در چند هفته رو ندارن پیش بینی کنید تا امکان استفاده از این برنامه ها برای ما هم فراهم بشه
  ارادت و سپاس

 • صفورا گفت:

  سلام
  پر توان باشید
  وقتی نوشتید خنده از مشخصه کلاسهای شماست به دانشجویانتون حسودیم شد آخه من این ترم با استادی کلاس دارم که امروز هیچ کس جرات نداشت تکون بخوره چه برسه به خنده

 • حمید گفت:

  آخه چرا بهترین شرایط آموزشی اونم از نوع خاصش چندصد کیلومتر با ما که پایتخت نشین نیستیم فاصله داره…..خیلی حیف شد

 • سارا.ر گفت:

  سلام ، من و خیلیای دیگه که هرکدوم به دلایلی امکان شرکت تو همایشاتون و نداریم این روزها فقط میتونیم از مطالب این سایت استفاده کنیم، میدونم خواهش زیادیه اما اگه شد یه چکیده ای از صحبتای کلاس روز قبلتون و تو سایت قرار بدید.

 • مهتاب گفت:

  سلام استاد
  خداقوت
  خوش به حال آنهایی که می توانند درکلاس های شما شرکت کنند.شایدبرای اولین بار دارم توزندگیم غبطه میخورم.
  ولی یه جورایی خیلی خوشحالم که می تونم توهمایش انتخاب شرکت کنم.این جوری یکم خودمو دلداری میدم.
  امیدوارم همیشه موفق ومویدباشیدچون به مردم سرزمینتان علم وآگاهی می بخشید.سپاسگزارم

 • زهره گفت:

  سلام. خسته نباشید.من دیروز در این جلسه شرکت کردم. به خاطر زندگی مشترکم احساس نیاز شدید میکنم که در این کلاسها شرکت کنم. موانع زیادی بر سر راهم است. از جمله هزینه و نگهداری فرزند هفت ساله ام و راضی کردن شوهر سخت گیرم. در هر حال برای این جلسه ممنون. امیدوارم بازهم شما را ببینم.

 • سارا گفت:

  محمدرضا جان هر روز اخبار کارها و کلاسهایت را دنبال می کنم. متشکرم از اینکه از فرصتهای بیشمار پیشرفت که می توانستی داشته باشی صرفنظر کردی و انقدر وقت صرف آموزش در وطن می کنی.
  بعضی وقتها فکر می کنم اگر همه اونهایی که رفتن نمی رفتن و راه تو رو انتخاب می کردن واقعاً چی می شد؟
  ولی واقعیت اینه که انتخاب تو فقط از فردی مثل محمدرضا بر میاد و بس ! به هر حال بدون که همیشه برات آرزوی موفقیت می کنم. امیدوارم حداقل قدر تو را بدانند و از وجودت استفاده کنند.

 • فاطمه.ش گفت:

  بی نهایت مشتاقم در کلاسهاتون شرکت کنم.
  اامیدوارم هر چه زود تر سعادت شرکت در کلاسهاتون رو پیدا کنم.

 • جواد گفت:

  و این هم لینک مصاحبه ی استاد با خبرگزاری فارس .
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910708000047
  گرچه به گفته ی استاد جای این مصاحبه و امثال ان، در قسمت اول سایت است و نه این جا.
  امید که استاد جسارت بنده را پذیرا باشند .
  دیدم که خالی از لطف نیست .

 • مهدی رجبی گفت:

  الان ساعت ۱۱صبح روزشنبه ۸/۷/۱۳۹۱ هست من تازه رسیدم شیراز .ارزششو داشت وتوی کلاسها شرکت خواهم کرد با تمام قوا
  شاد باشی محمد رضا

  • shabanali گفت:

   حضور دوستانی از راه دور مثل شما، مسئولیت کسی در موقعیت من رو مضاعف میکند. آرزو میکنم شرمنده نشوم…

 • جواد گفت:

  سلام محمدرضا
  خداقوت
  حیف که حقیر امکان حضور نداشت و شاید به تعبیر بهتر لایق حضور نبود .
  ان شاء الله که جلسات دیگر نیز با شیرینی های بهتر رو به تکامل رود .

 • آرمین گفت:

  واقعا خیلی خوب بود زمانی در کلسهای شما شرکت میکنم انرژی می گیرم که میتوانم به گویم بعد از تمام شدن جلسه اصلا احساس نکرد ۳ ساعت نشسته بودم در کلاسی که ظرفیت ۹۱ نفر بود ۱۹۰ نفر وجود داشتند کلاس های تان خیلی پر انرژی بود انژی زیادی را به همه منتقل کردید ولی

  دوست داشتم در جلسات اینده شرکت کنم ولی با مشکلاتی من داشتم گذاشتم تادر زمانی ایده آال تر در جلسات شرکت کنم تازمان بیشتری را بر یاد گیر مطالب فوق العاده ارزشمند شما بگزارم

 • دیدگاهتان را بنویسید (مختص دوستان متممی با بیش از 150 امتیاز)

  لینک دریافت کد فعال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *