گفتگوی درونی

شیطان درون من میگفت:

برای رشد و پیشرفت تلاش نکن. مقاومت مردم مثل مقامت هوا میماند، تا ایستاده باشی وجود ندارد، اما هر چه سرعتت بیشتر شود، آنها هم بیشتر مقاومت میکنند و آزارت میدهند.

فرشته درونم پاسخ میداد:

مثل بهمن باش. راه بیفت و شتاب بگیر. آنها کنار میروند و راه را برایت باز میکنند…29 نظر بر روی پست “گفتگوی درونی

 • […] طرف مقابل که چرا متوجه منظورمان نشده خود را درگیر گفتگوهای درونی میکنیم که به نظر غیر از وقت تلف کردن چیزی را برای ما به […]

 • نازنین گفت:

  من فرشته ام رو قبول دارم ولی می ترسم که مثل بهمن باشم.

 • ماهتاب گفت:

  سلام…
  اگر انسان ماجراجویی پیشه کند، بی‌تردید تجربه‌هایی کسب
  می‌کند که دیگران از آن محرومند.
  ما برای در پیش گرفتن این سفر، شیر یا خط انداختیم. شیر آمد؛ یعنی باید رفت.
  و ما رفتیم. اگر خط هم می‌آمد و حتی اگر ده بار پشت سر هم خط می‌آمد،
  ما آن را شیر می‌دیدیم و به راه می‌افتادیم.
  انسان میزان همه چیز است. نگاه من است که به همه چیز معنا می‌دهد.
  ما می‌خواستیم اینگونه باشد و شد. مهم نبود که آیا شتابزده تصمیم گرفتیم یا نه. مهم آن بود که گام در راهی می‌گذاشتیم که دوست داشتیم. ما به راه افتادیم و رفتیم و رفتیم. هنگامی که باز گشتیم دیگر آن آدم پیشین نبودیم.
  عوض شده بودیم. سفر نگاه ما را به اوج‌ها برده بود.
  بزرگ‌تر شده بودیم…!

  خاطرات سفر با موتورسیکلت – ارنستو چه گوارا

 • ثنا گفت:

  ممنون محمدرضا،من حواسم به این افزایش حجم نبود، چون با همین حجم هم با این اینترنتای ما دانلودش زمان بره.من از پک لرد، دی وی دی ۱۹، یه برنامه پیدا کردم.خیلی راحت فایل ها تبدیل شد.کیفیتشم عالیه.اینم اسم برنامه، اگه کسی خواست استفاده کنه:
  Fair Star Audio Converer

 • الهام گفت:

  سلام استاد
  می خواستم بدونم همایش انتخاب راجع به چه موضوعاتی هست؟ برای چه افرادی مفیده؟ مکان همایش کجاست؟
  من تازه واردم، ببخشید اطلاعاتی ندارم

 • ندا گفت:

  سلام
  این متن مفهوم زیبایی داشت ولی خواستم بدونم که ما همیشه باید برای افکار درونی که مایوس کننده و یه جورایی بازدارنده هست توی ذهنمون از لفظ شیطان درون یا من بد استفاده کنیم
  یعنی میخوام بدونم اگه این جوری فکر کنیم یعنی هر عامل بازدارنده رو به عنوان شیطان درون یا من بد یا نفس لوامه لقب بدیم انوقت یه جورایی جبری گرایی در تفکرمون به وجود میاد که در نهایت با ایجاد یه معیارهایی بر اساس تجربیات قبلی باعث میشه که ما به اون عامل بازدارنده به صورت منطقی فکر نکنیم و همیشه به دلیل بازدارنده بودن ردش کنیم؟

 • من با فرشته موافقم باید مثل بهمن بود.
  این قانون طبیعت و فیزیک است که می گوید: هر عملی را عکس العملیست ، مساوی و در جهت مخالف .
  هر گامی که سمت موفقیت بر خواهیم داشت مقاومتی را از طبیعت اطرافمان حس خواهیم کرد.———- طبیعت موافق با سکون است.

 • الف گفت:

  سلام
  تحمل زوایای پنهان وقتی عادت می شه حالت فرسایشی پیدا می کنه.وقتی هم که فقط خودمون حملش می کنیم سختر .
  غیر از طول عمر محدودیت دیگه ای هست ؟

 • صفورا گفت:

  به امام علی (ع) که در خانه خدا بدنیا اومد و در محراب بشهادت رسید گفتن : ” مگه نماز میخوند ؟ ”
  چه رسد به ماها

 • ocean گفت:

  سلام
  گاه گفتگوهای درونیمان را فقط خودمان میفهمیم و دیگران آنها را وارونه برداشت میکنند گفتگوهای درونیمان مال خودمان است همیشه در تمام زمانها همینطور بوده و چند قرن بعد همین گفتگوهای درونی تبدیل میشود به دیوانهای اشعار سخنان حکیمانه و…. که در جلدهای نفیس در اختیار دیگران قرار میگیرند . گفتگوهای درونیت را در جایی ثبت شده نگه دار که مردم زمانت فعلا قدرش راآنطور که باید ندانند
  از ما برای شما تنها سپاس است و دعای خیر بخاطر لطف بی حدتان در خصوص فایلهای مذاکره ، که این فایلها نه تنها برای یک مذاکره کننده بلکه برای تقویت رفتار اجتماعی هر کس میتواند مفید باشد روز اول که تو نت جستجو میکردم و هزینه کلاسها رو دیدم کلی افسوس خوردم هم بابت بعد مسافت هم اینکه اصلا امکان پذیر نیست بتونم تو این کلاسها شرکت کنم ولی امروز با گوش کردن چند باره اونها که به نظرم ضروریه از اینکه خدا این مسیرو بواسطه شما برام هموار کرده بینهایت خوشحالم امیدوارم خدواندنیز شادیهای عمیق و رضایت و آرامش خاطر در تمام دوران زندگی نصیبتان کند سربلند و پایدرا باشید

 • محشره !
  واقعا مناسب حال من بود!!!!
  عالی مثه همیشه

 • مرجان گفت:

  استاد اسمایلی ای که فرستادم خوشحالی نبود
  اشتباه اومده…

 • shabanali گفت:

  مرجان. من از کارمندهای نزدیکم تا حالا نپرسیدم که مدرکشون چیه (اصلاً خبر ندارم) اما هزار جور تست میکنم که کاراییشون رو بدونم.
  کارمندهای دور بی خاصیت رو بر اساس مدرک استخدام میکنم اما.

 • sahar گفت:

  محمد رضا جان من واقعا نفهمیدم این کتاب به این قشنگی چرا چاپ نشده شایدم چیزی داشته که الان سانسورش کردی، یا حدسم اشتباهه؟
  در هر صورت من خیلی ازاین حرفا شنیدم و از این کتابها خوندم ولی قلمت اینقدر روم تاثیر گذار بود که هین چند روز پیش تو موقعیت گناه بودم و یاد الفاظی که شیطان در گوش چپ کالبدها میگفت افتادم و خودم و به فرشته ها سپردم این واقعا برام جالب بود که تاثیر کلامت چقدر زیاده شاید خیلی بیشتر از حرفهایی که صبح تا شب از زبون آخوندها میشنویم. شایدم به قول خودت گاهی اگه مذاکره کننده عوض بشه تاثیر کلام هم بیشتر میشه. به هر حال ممنون

 • صفورا گفت:

  چرا از لفظ شیطان استفاده میکنی میتونی بگی “من بد” و بجای فرشته بگی “من خوب” مومن نباید خودشو در مظان اتهام بذاره
  البته من نمیگم کار درستیه که به شما اتهام ببنددن که خدای نا کرده شیطان پرستی (طبق آنچه که خوتون در نظرات نوشتید ) اما قبول کنید دنیا پر از افراد با تفکر های متنوع نمیشه با همه جنگید پس نمیگم عقب نشینی اما زیاد خودتونو توی جنجال های بیخود گرفتار نکنید بذارید دیگران از محمد رضا شعبانعلی استفاده ببرن حیفه عمری که خدا به ما داده و صرف بیهوده کنیم

  • shabanali گفت:

   اولین کسی که این اسامی رو به کار برد، پیامبر بود. اگر بخوان کسانی رو که این اسامی رو به کار میبرن، به شیطان پرستی متهم کنند، خیلی خطرناک میشه.
   ضمناً اینها آنقدر آرکتایپ های قشنگی هستن که یک لحظه هم از ذهن من بیرون نمیرن.

   • فقط به عنوان يك برادر گفت:

    با صفورا موافقم ، شما ميگي ما تو مذاكره بايد برنامه ريزي داشته باشيم كه كاملا” درسته ، بعد داري از جون و جوونيت براي ارتقا ما مايه ميذاري و مطلب و تجربه هاي خودتو در اختيارمون ميذاري كه نمي دونم چه جوري بايد ازت تشكر كنم . ولي از اون طرف مياي حرفهائي رو ميزني كه واقعيت داره و هر آن ممكنه سايتت فيلتر بشه و وقتي اينرو بهت ميگم ، ميگي : بهتر !!! وقتم آزادتر ميشه ! پس اون برنامه ريزي اي كه ميگي رو چرا بهش عمل نمي كني ؟ مثل اين مي مونه كه با هم بخوايم بريم امامزاده داوود يا چالوس ولي شما مدام از خط ممتد سبقت مي گيري و وقتي به شما مي گيم محمدضا جان هدف رو فراموش نكن ممكنه پليس ببينه و ماشين رو بخوابونه ، ولي شما ميگي : من بايد روي اين پليسهارو كم كنم !!! به قول تولستوي اگه بخواهيم در جاده موفقيت به هر سگي كه پارس مي كند سنگي بيندازيم هرگز به مقصد نخواهيم رسيد .

    • shabanali گفت:

     دوست من. من دوست ندارم از خط ممتد سبقت بگیرم، اما اگر جای من باشی و تذکرهایی که من دریافت میکنم رو بشنوی و ببینی، میفهمی که من وسط یک دایره نشستم و دور تا دورم خط ممتده. من به دلیل شرایطی که دارم – که در فضای عمومی و اینجا قابل گفتن نیست و روزی بعد از من، خواهید شنید – خیلی بلند مدت فکر نمیکنم. فقط برام مهمه که یک سبک راه بیفته. سبک آدمی که در عین اینکه شاید نشه در دفتر کارش به هیچ شکلی ملاقاتش کرد، اما همه بهش دسترسی دارند و شاید کلاساش گرونه و نمی شه ثبت نام کرد اما حرفهاش برای همه رایگانه و شاید کتابهاش یکی در میون چاپ میشه اما نوشته هاش دست همه هست و … من فقط به ترویج یک سبک فکر میکنم نه به تربیت یک گروه دانشجو. اگر بعد از من، شرایط من رو بشنوید، به من حق خواهید داد که چرا در یک همچنین شرایطی که دورم دایره ای از خط ممتد ترسیم شده، من چشمم رو می بندم و راه میرم و منتظر میمونم ببینم چه اتفاقی می افته.

    • shabanali گفت:

     دوست من. من دوست ندارم از خط ممتد سبقت بگیرم، اما اگر جای من باشی و تذکرهایی که من دریافت میکنم رو بشنوی و ببینی، میفهمی که من وسط یک دایره نشستم و دور تا دورم خط ممتده. من به دلیل شرایطی که دارم – که در فضای عمومی و اینجا قابل گفتن نیست و روزی بعد از من، خواهید شنید – خیلی بلند مدت فکر نمیکنم. فقط برام مهمه که یک سبک راه بیفته. سبک آدمی که در عین اینکه شاید نشه در دفتر کارش به هیچ شکلی ملاقاتش کرد، اما همه بهش دسترسی دارند و شاید کلاساش گرونه و نمی شه ثبت نام کرد اما حرفهاش برای همه رایگانه و شاید کتابهاش یکی در میون چاپ میشه اما نوشته هاش دست همه هست و … من فقط به ترویج یک سبک فکر میکنم نه به تربیت یک گروه دانشجو. اگر بعد از من، شرایط من رو بشنوید، به من حق خواهید داد که چرا در یک همچنین شرایطی که دورم دایره ای از خط ممتد ترسیم شده، من چشمم رو می بندم و راه میرم و منتظر میمونم ببینم چه اتفاقی می افته.

     • عباس حسني گفت:

      محمدرضاي عزيز ، اين حرفهات جنس حرفهاي فيلم dancer in the dark ‌لارس فون تريه است . مگه قراره ما از دسترسي به شما محروم بشيم ؟

     • shabanali گفت:

      بحث دسترسی نیست. اما زوایای پنهان در زندگی هر آدمی وجود داره که وقتی بزرگ و پر رنگ میشن دیگران می بیننش. به هر حال شتاب زدگی من در انجام کارهایی که آرزوشون رو دارم، بی دلیل نیست.

   • جواد گفت:

    سلام محمدرضا
    اما یادمون باشه که همون پیامبر( ص ) میگه :«اتّقوا من مواضع التُّهَم». یعنی از جایگاه هایی که باعث تهمت میشه بپرهیزید .
    و همچنین حضرت علی ( ع ) میگن : ” من وقف بنفسه موقف التهمة ، فلا یلومن من اساء به الظن ” یعنی هر کس با بیان یا رفتارش، خود را در موضع و موقف اتهام دیگران قرار دهد ، نباید دیگران را به خاطر سوءظنی که به او یافته اند ملامت کند.

    و در ضمن، به هر حال مکان و زمان به کارگیری این نوع واژگان در زمان و مکان حاضر با زمان و مکان پیامبر بسیار متفاوت است .
    البته اگه طوری باشه که افراد زیای شما رو به شیطان پرستی متهم کنن و الا بنده که از واژگان مورد استفاده ی شما برای بیان ان مفاهیم والا چنان برداشتی ندارم .

 • فایزه گفت:

  چه جالب!شیطان وجود منم خیلی منطقیه و فرشته ام عجیب احساسی وقتی به ندای شیطان لبیک میگم بنظرخودم کارم کاملا منطقیه و توجیهش اسونه و وقتی به ندای فرشته دست به عمل میزنم دراغاز کاملا با دلم عمل میکنم و احساس رضایت درونیم عالیه اما چون کلا به منطق ارج مینهم یه وقتایی قاطی میکنم!تاحالا اینطوری که شیطان و فرشته را نوشته ای به اونا توجه نمیکردم حالا یه کم بهشون فکرخواهم کرد.واقعا شیطان و فرشته دشمن نیستند و انقدرهاکه خودشان فکرمیکنن متفاوت نی اند

 • علیرضا. ا گفت:

  طبق معمول شیطونه منطقی تره.ولی باید تو باد بخوابی.
  حماقت و سادگی این فرشتت آدمو عصبی میکنه

  • shabanali گفت:

   من چون همینطوری به خاطر درس مذاکره با شیطان، به شیطان پرستی متهم هستم، نمیتونم نظر خودم را اعلام کنم علیرضا جان!

 • ثنا گفت:

  سلام
  آقای محمدرضا امکانش هست فرمت فایل های صوتی مذاکره رو به یکی از فرمت های رایجتر تغییر بدین؟
  البته جسارتن!واسه اینکه بشه با دستگاههای پخش MP3 هم ازشون استفاده کرد.

  • shabanali گفت:

   ثنا جان. حجمش ۲ برابر میشه و دانلودش سخت میشه. من یک برنامه پیدا میکنم برای تبدیل کردنش به Mp3 میگذارمش رو سایت که شما m4a دانلود کنید و خودتون به Mp3 تبدیل کنین.

 • محمود گفت:

  معلومه شیطان و فرشته درون تو هنوز دست در دست همند چون هر دو دوستت دارند یکی نگرانته و اون یکی بهت امید میده
  ارزو میکنم تو این مسیر همیشه خدا نگاهت کنه تا هیچ چیزی یارای مقاومت در مقابل رسیدن به اهداف با ارزش و قشنگت رو نداشته باشه

 • نسرین گفت:

  سلام استاد…مرس واقعا همه چی تو این سایت داره خوب پیش میره و خیلی مفید ..ممنونم برای کتابها و ممنون که قصد دارین فایلهای این چنینی بیشتری بذارین …