مصاحبه با داریوش ارجمند

داریوش ارجمند را در فیلم‌ها کمتر دیده‌ام.

نه چندان اهل سینما هستم نه تلویزیون خانه‌ام از ۲۰ سال پیش (سال ۷۶) روشن شده است که او را در تلویزیون ببینم.

خاطره‌ای اگر از او دارم، در حد نمایش ابوذر اوست؛ که آن هم به اقتضای سنم طبیعتاً شاهدش نبوده‌ام و آنچه در خاطر دارم روایتی است که دکتر شریعتی در کتاب ابوذر خود نوشته و نقل‌هایی که بعداً از اجرای آن نمایش توسط داریوش ارجمند و دوستانش دیدم و خواندم.

اگر به خاطر داشته باشید چند باری هم به بهانه‌های مختلف از اینکه دکتر شریعتی لباس سوسیالیسم را بر تن یک روایت تاریخی کرده گلایه کرده‌ام و یک بار در کتاب پیچیدگی این کار را به عنوان نمونه‌ی بارزی از آناکرونیزم مطرح کردم.

خلاصه اینکه امروز وقتی قسمتی سی ثانیه‌ای از یکی از مصاحبه‌های او را برایم ارسال کردند، به سنتِ دریافت اطلاعات مرتبط و یادگیری کریستالی که همیشه از آن دفاع می‌کنم، نشستم و تمام یک ساعت مصاحبه‌ی داریوش ارجمند را در آپارات دیدم تا مطمئن باشم معنای آن سی ثانیه را که برایم فرستاده بودند، آنچنان که گویند‌ی اصلی مد نظر داشته فهمیده‌ام.

البته افراط من در این دیدن و خواندن و شنیدن کریستالی در حدی است که حتی کبریت روشن کردن ناخدا خورشید را هم که در مصاحبه به آن اشاره شده بود جداگانه جستجو کردم و دیدم.

خلاصه اینکه در نهایت گفتم بد نیست آن را اینجا هم بگذارم. شاید دوست دیگری هم وقت و حوصله داشته باشد و این مصاحبه را ببیند.

البته این را هم بگویم که شاید نکات مطرح شده در این مصاحبه برای همه‌ی ما مفید یا تازه یا جذاب نباشد.

اما به هر حال، وقتی تمام مردم کشور ما می‌دانند که مثلاً یکی از خانم‌های بازیگر ما ممکن است با حضور در استادیوم منقلب شوند یا چندصدهزار نفر عکسی را می‌بینند و متوجه می‌شوند که فلان خانم بازیگر که با همسرشان آدم برفی ساخته‌اند، به خاطر در دسترس نبودن هویج از نان بستنی برای درست کردن دماغ آن آدم برفی استفاده کرده‌اند، فکر می‌کنم معرفی کردن یک مصاحبه از این دست از یکی از پیشکسوتان بازیگری این کشور،‌ توجیه پذیر باشد.

#یادهست

 

 

فایلهای صوتی مذاکره آموزش زبان انگلیسی آموزش ارتباطات و مذاکره خودشناسی

آموزش مدیریت کسب و کار (MBA) کارآفرینی کسب و کار دیجیتال

ویژگی‌های انسان تحصیل‌کرده آموزش حرفه‌ای‌گری در محیط کار3 نظر بر روی پست “مصاحبه با داریوش ارجمند

 • منصور سجاد گفت:

  احتمالا این گفتگو با رضا کیانیان راهم دوست داشته باشید.
  خصوصا قسمتی که میگوید:”من الان رضا کیانیانم در سینمای ایران.اما هر گز منتظر نمیمانم که به من نقش پیشنهاد بدهند. من دنبال نقش هایی که دوست دارم میروم”

  https://goo.gl/rXXz3G

 • آرام آخوندی گفت:

  داشتن دیدگاه استراتژیک درباره حرفه ای بودن و لزوم تفکیک علایق صرف از فعالیت حرفه ای رو ایشون خیلی قشنگ باز کرد. یاد این مطلب متمم افتادم؛
  “بهترین تفریح را به کار تبدیل کنیم یا کار را به بهترین تفریح؟”
  متن ترانه میانی احساس دلپذیری رو یادآوری کرد.
  ممنون

 • محسن صالحی کمرودی گفت:

  چه خوبه که همه ما مثل داریوش ارجمند «خوب پیر شیم»!