فایل صوتی آموزشی ۶۰ نکته در مذاکره

مجموعه ای از نکات کاربردی مذاکره که می‌توانند کیفیت مذاکره های ما را بهبود داده و دستاوردهای ما را افزایش دهند

خرید آنلاین

درباره یک برج ۵۰۰ میلیون دلاری…

این پست حذف شد…

———————————————————————————————————-

در ابتدا انتقادی در خصوص برج میلاد را در اینجا «نقل» کردم و سپس پاسخی در این خصوص را مشاهده کردم.

مدتی متن و پاسخ، هر دو در اینجا بود، اما با مشورت دوستان متخصصم، به نتیجه رسیدیم که انتقاد اولیه تا حدی سطحی است و از سویی پاسخ ارائه شده نیز با توجه به تعلق فرد پاسخ دهنده به شرکت اصلی پیمانکار ساخت برج، عملاً جانبدارانه است.

تصمیم گرفتم هر دو متن را حذف کنم و این همچنان به صورت سوال بماند که برج میلاد، این نماد ۵۰۰ میلیون دلاری شهر ما، تا چه میزان در بستر سازی مخابراتی برای دسترسی بهتر ما به اطلاعات، اثربخش بوده است…

+26
  
فایلهای صوتی مذاکره آموزش زبان انگلیسی آموزش ارتباطات و مذاکره خودشناسی آموزش مدیریت کسب و کار (MBA) کارآفرینی کسب و کار دیجیتال


36 نظر بر روی پست “درباره یک برج ۵۰۰ میلیون دلاری…

 • سجاد می‌گه:

  در سوالتون تجدید نظر کنید بعد…..

 • حسین می‌گه:

  سلام. لطف کنید اصل پست رو مجدد بگذارید روی سایت لااقل خلاصه اش رو. واقعا صحت داره این شایعات ؟ میشه یه جمع بندی ازشون ارائه کنی محمدرضاجان؟

 • ثنا می‌گه:

  حمایت یک پیمانکار از جانمایی یک طرح یا مطالعات اولیه و لزوم و اهداف اجرایی اون نمیتونه جانبدارانه باشه، چون پیمانکار مسئول اجرای صحیح یک سازه بر اساس اصول و ضوابط فنی و نقشه های طراحی شده است و مسئولیتی در ارتباط با طرح مطالعاتی و سایر مواردی که در این متن بهش اشاره شده نخواهد داشت.اتهام حمایت جانبدارانه را به شرکت مشاور شاید بشه زد ولی در ارتباط با پیمانکار غیر حرفه ای به نظر میرسه!!!

  • shabanali می‌گه:

   حرفی که شما میزنی روی کاغذ درسته اما در عمل، همه کسانی که به نوعی «گربه ای در چاه» دارند، در مورد «پاکی چاه» فتوای مشابه میدهند…

   • ثنا می‌گه:

    روی کاغذ نیست محمدرضای عزیز.
    تجربه ی زیادی ندارم ولی حداقلی چند سالی در موضع پیمانکار و مشاور بودم و شاید بتونم تا حدودی دیدگاه اینها رو نسبت به یک پروژه ملموس تر از بقیه بدونم.

 • مهدی می‌گه:

  به هر حال از فضای نقدی که تو سایتت هست خیلی خوشم میاد.همیشه با به چالش کشیده شدن هست که میشه درست یا غلط بودن یه نظریه رو واقعا درک کرد.

 • حسين می‌گه:

  این هم مثل خیلی از پروژه هاست که اول ساخته شده بدون اینکه در موردش فکر بشه مثل پروژه مونوریل وصرف هزینه ای که در مورد ساخت و تخریب پایه های اون شد

 • Mohammadreza می‌گه:

  خیلی عجیبه که با وجود اینکه برای شما لینک پاسخ به ابهامات رو گذاشتن ولی شما در صفحه اصلی و زیر نوشته منتشر نکردین تا ابهامات برای خواننده ها رفع بشه . لطفا در نشر این تیپ بحث ها وسواس بیشتری داشته باشید یا لااقل پاسخ رو هم درج کنید

 • زهرا می‌گه:

  سلام
  فکر میکنم درلینک زیر بخشی از پاسخی که می خواستید گفته شده !!!!!!!!!
  http://www.solsnevis.blogfa.com/post-152.aspx

 • اسماء می‌گه:

  بلاخره بخور بخوره

 • (N.B)علیرضا می‌گه:

  سلام استاد
  فکر میکنم فاصله سازه با پارک وی خیلی زیاده
  متاسفانه با ایمن نبودن سازه از لحاظ ارتعاشاتی و زلزله موافقم… اهداف سیاسی هم داشته دیگه… قشنگم نیست ولی وقتی نمیبینیش واقعا انگار یه چیزی از شهر کمه…

  دلم برای سایت تنگ شده بود یه اظهار نظری کردم اگه سوادمون به حد دوستان نیست که نوشتتون رو مورد نقد و بررسی قرار بدیم به بزرگواری خودتون ببخشید.:D

 • Setareh می‌گه:

  با توجه به جریاناتی که تو اطرافمون در حال اتفاق هستش کاملا” و با صحت عقل میشه این متن رو باور کرد.

  من مهندس نیستم و از این اصطلاحات خیلی سر در نمیارم اما خیلی قلبم به درد اومد، مخصوصا” از این جمله:
  آخه ما نیاز به یک سمبل ملی داشتیم …!!!!!!!!!!!!!!

  آخه ما که سمبل داشتیم ،شاید خواستیم یکی بهتر داشته باشیم بدون توجه به صرف ۵۰۰ میلیون دلار ،شاید خواستیم بهترین باشیم و بگیم ما هم میتونیم حتی به بهای صرف ۵۰۰ میلیون دلار … نمیدونم کسی که ذهن خلاق این طرح بوده داشته کدوم شاید رو پیش خودش حلاجی میکرده؟!!!!
  به قول اون مرد ژاپنی میتونستیم یه سمبل معمولی داشته باشیم.
  مشکل همین جاست،نمیتونیم و نمیخوایم معمولی باشیم و معمولی برخورد کنیم ،میخوایم با تمام محدودیت های حاضر بهترین باشیم،میخوایم همه ی “ترین”ها مال ما باشه ،اما به این توجه نکردیم که معمولی بودن و موندن خودش شجاعت میخواد.اصلا” توجه نمیکنیم که متاسفانه فرهنگ ایده آل گرایی مثل یه تیغ دولبه هم انگیزه ی مثبت آدما برای پیشرفت و هم شوق و ذوق زیاد اونارو از بین ببره.

 • البرت می‌گه:

  سلام من فک میکنم مشکل جامعه و ساختاری که داریم اینه اکثرا دارای دید محدود نسبت به مسایل هستیم و نمیتونیم به یک موضوع از جهات مختلف نگاه کنیم و دارای فکر جند بعدی نیستیم به عنوان نماد ملی تخت جمشید:زاینده رود رو حفظ میکردیم بهتر بود تا با این همه هزینه این کار رو انجام میدادیم اینکه در جایی فردی قدرت اینو داشته باشه که بتونه حرف اول و اخر رو بزنه هم عامل مهمی میتونخه توی این مسایل باشه که فرد چقد منطقی باشه و اهل مشورت فکر میکنم این مسایل ریشه هایی شاید خارج از چارچوب غلمی و این جور بحثها داشته باشه

 • مجتبی می‌گه:

  سلام محمدرضا جان چند روزی نبودی
  چون من دانشجوی شما بودم میدونم خیلی درگیر بودی
  راستش در این مورد من شنیدم که برج دقیقا روی گسل زلزله قرار داره راست و دروغش گردن آقایی که روزی یکی از ناظرای پروژه بوده.

 • Neda.sh می‌گه:

  سلام
  در برابر اینهمه

  فکر!!
  توانایی!!
  خلاقیت!!
  ثروت!!
  و صداقت!!
  تنها باید سکوت کرد :'(

 • negR می‌گه:

  سلام استاد
  من با بعضی قسمت‌های این متن موافقم. با سواد کمی هم که از مخابرات دارم، از لحاظ مخابراتی هم توجیه چندانی نداره این طرح. اما باید قبول کرد یه جاهاییش هم یه ذره بی‌انصافیه. خیلی از این موارد شاید به ذهن اون مهندس ایرانی هم رسیده اما اجرا نشدنش منوط به تصمیم افراد دیگه بوده. من یه سرچ کوچیک کردم و یه جوابیه پیدا کردم براش. از یکی از مهندسین همون طرح. براتون می‌ذارم شاید مطالعه‌اش جالب باشه:
  http://solsnevis.blogfa.com/post-152.aspx
  البته این‌ها به معنی این نیست که این موارد نباید مطرح شه..اتفاقا مطرح شدنش باعث می‌شه تو تجدید نظر برای طرح‌های بعدی به دقت مردم عادی هم توجه داشته باشند و با دقت بیشتری کار رو اجرا کنن.مرسی از این پست

 • جواد می‌گه:

  سلام محمدرضا
  البته من فکر نمیکنم که مجریان این طرح واقعا به چنین چیزی توجه نکرده باشند چرا که حقیر نیز با بی سوادی خود در همان سال های اغازین ساخت ان در این مورد بحث می کردیم و چیزی که نهایت بحث ما میشد این بود که مجریان این طرح چنین چیزی را می دانند اما برای بولد کردن ان ساخت چنین چیزی را در دستور کار دارند .
  البته من با این که این کار اشتباه بوده و مخالف اصول علمی بوده ، مخالف نیستم . اما فکر می کنم در نظر گرفتن ان اصول ابتدایی چیز چندان پیچیده ای نبوده ، چنان که در ان زمان ساخت هم حرف و حدیث های فراوانی در این باب مطرح می گردید .
  البته بنده تا بخواهید نمونه های فراوان از این امور و عدم سنجش کافی در اجرای طرح ها و پروژه های مختلف در ذهن دارم اما این که می گویید از مهندسان این طرح توجهی به این امر نداشته اند برایم خیلی عجیب است .

 • احمد می‌گه:

  چه صحیح باشد چه نباشد پیام جالبی داشت می توان گفت اکثر تقلیدهایی که ما از کشورهای توسعه یافته می کنیم کورکورانه و تظاهر گونه هست روشی شده برای کسب منزلت اجتماعی این در شیوه پوشش ما هم ملموس گاهی لباس هایی را می پوشیم که نه از شعار ی که رویش هست چیزی می فهمیم نه از فلسفه پوشیدنش حتی استفاده از گوشی همراه و یا زندگی اپارتمانی که هنوز هم ما نتوانستیم با ان کنار بیاییم حتی زمانی که به داشتن ۴میلیون دانشجو که من هم یکی از ۴میلیون هستم افتخار می کنیم بدون اینکه به این فکر کنیم خروجی این نیروی عظیم چیست وبرای چه تربیت می شوند !!!!!؟

 • سارا.ر می‌گه:

  سلام، منم چند روز پیش یکی از دوستام این مطلب و برام فرستاد، باعث تاسفه

 • مهدی می‌گه:

  سلام محمدرضا:

  با توجه به دانش کم مخابراتی که دارم به نظرم احداث برج مخابراتی روی کوه،که کمتر از ۱۸۰ درجه پوشش داشته باشد توجیه ندارد.(در flatland پوشش ۳۶۰ درجه داریم)علاوه بر آن با در نظر گرفتن افت سیگنال با قراردادن دکل روی کوه تا دورترین نقطه تهران پوشش مخابراتی نخواهیم داشت.(با توجه به مکان فعلی داریم).

  مطمئنا این سازه کاربردهای استراتژیک،توریستی و اقتصادی دیگری هم دارد که بحث در مورد نظر آنها کارشناسان خود را می طلبد.

 • anahita.s می‌گه:

  برای موفق بودن در هر مساله ای باید ۲ چیز به درستی مشخص شود:
  ۱- هدف
  ۲-فرایند یا مسیر
  مشکل ما در ایران اینه که در هر ۲ و بیشتر در شماره ۲ مشکل داریم.
  ۱- ما معمولا هدف گذاری درستی نداریم و در اکثریت مئترد جابجایی هدف و وسیله داریم…
  ۲- هدفی که حالا درست یا غلط انتخاب کردیم را با بدترین و غلط ترین مسیر میخوایم بهش برسیم….
  اینها نه تنها در سیاست،اقتصاد و…. درست است بلکه فاجعه اینه که ما در مورد مسایل شخصی خودمونم این اشتباه را میکنیم…

 • mina می‌گه:

  واقعا” ناراحت کننده است کی باید جواب این مردم بده که ثروت و آبروشونو خیلی راحت دارن از دست میدن!

 • شیوا می‌گه:

  ” برج رو که برای رقابت نمیسازن ، برای نیاز میسازن” به نظر من یکی از مشکلات ما همینه که نمی دونیم کی و کجا رقابت کنیم. این در زندگی شخصی خیلی از ماها هم صادقه متاسفانه…

 • آناهیتا می‌گه:

  از این همه ثروتی که هرروزه در کشورمان هدر میرود دلم سخت میسوزد و در عوض مردم این چنین در پی غم نان صبح را شب می کنند.
  مطمئنا اگر شایسته سالاری در کشورما بود این چنین دچار گرفتاری و تباهی نمیشدیم.

 • عليرضا می‌گه:

  طرح این پروژه مربوط به پیش از انقلاب و به همراه چند اثر دیگر با عنوان “شهستان پهلوی” شناخته میشده است.
  مکان پروژه در زمان آقای هاشمی و سال ۱۳۷۲ انتخاب شد.
  ساخت پروژه در زمان آقای خاتمی و سال ۱۳۷۶ آغاز شد (زمانی که آقای رجب‌پور شهردار تهران بودند گروهی شامل تخصصهای شهرسازی،مطالعات تلویزیون، مخابرات، راه و ساختمان، اقتصادی، معماری، هواشناسی، تیم مطالعات ترافیک و تیم ژئوتکنیک از بین ۱۷ منطقه مجددا این محل را به توافق رسیدند)
  طی ۸ سال اول (۹۶ ماه در دوره آقای خاتمی) ۴۰% پروژه پیش رفت و تعداد زیادی پیمانکار و طراح تقریبا بصورتی بلاتکلیف کار میکردند و طی ۲٫۵ سال اخیر (۳۰ ماه) بقیه ۶۰% کار به اتمام رسید. با توجه به هزینه حدودا ۲۳۰ میلیون دلاری انجام شده (در مقابل هزینه ۸۰۶ میلیون دلاری برج اسکای تری توکیو) گفته میشود هزینه تعطیلی پروژه در پایان دولت خاتمی و زمان شروع مجدد آن در دولت احمدی نژاد و توقف آن بسیار بیشتر از اتمام آن و آماده‌سازی برای بهره‌برداری‌های احتمالی مخابراتی بوده است و البته فعلا بهره‌برداری از این برج حتی با تکنولوژی فعلی هم انجام نمیشود.
  البته در مورد برج اسکای تری توکیو به نقل از طراح این برج از جمله عوامل اصلی طراحی، ساخت و هزینه‌کرد ۸۰۶ میلیون دلار ناقابل در آن “تلفیقی از طراحی های مربوط به اینده و زیبایی سنتی ژاپن و عاملی برای تجدید حیات شهر” ذکر شده و انتخاب محل آن نیز بر اساس همین دلیل در یکی از تاثیرگذارترین مکان‌های توکیو یعنی محله Oshiago صورت گرفته است.

 • پگاه می‌گه:

  خب م اینو یه چند جا خوندم تانصف دیدم شما هم گذاشتین کامل خوندم چون تا اونجا که دسم اومده وسواس خاصی روی صحیح و درست بودن این جور نقل قولها دارین…خب واقعیتش اولش خندم گرفت…همه چیمون خوب به همه چیمون میاد(به قول دکتر شیری)….می دونید فرهنگ چیز خیلی مهمیه…و فرهنگ خوب داشتن خیل خیلی مهمتر تره…

 • پرویز می‌گه:

  محمد رضا اولش فکر کردم که یه جای کار می لنگه اون هم این هست که ۹۰% درصد ژاپن کوه هست…
  اما یادم افتاد که هیچ برج مخابراتی تک منظوره‌ای توی ژاپن نیست…
  امیدوارم که داستان واقعی باشه هر چند من خودم چند تا مثال خوب دیگه توی نیروگاه‌هامون کتابخونه‌هامون و چند جای دیگه دارم…
  به هر حال خوشحال شدم توی فیدم دیدم که پست داری چند روزی بود که ازت خبری نبود دلم برایت تنگ شده بود…
  روز خوبی داشته باشی

 • ایمان می‌گه:

  به نظرم باید تلخی این شکست و بپذیریم و سعی کنیم یه خورده بیشتر رو ایده هامون فکر کنیم

 • محمود می‌گه:

  من فقط همین میدونم که ارتفاعات گنتینگ هایلند کوالا لامپور فاصلش بیشتر از ارتفاعات تهران نیست ولی اونها هم برج وسط شهر ساختن

 • احمد احمدی می‌گه:

  سلام محمدرضا
  میدونی که همیشه، چراغ خاموش سایتت و نوشته های خودت و بچه ها رو دنبال میکنم.
  صرفا در مورد این مطلبی که به اشتراک گذاشتی، چون ناراحتیم رو تازه کردی خواستم تایید کنم
  متاسفانه کاملا علمی و حقیقت داره …!

 • الهام می‌گه:

  عجب …
  چه حکایت تلخ و احمقانه و آشنایی …
  یغنی میشه واقعا یکی بیاد و بگه که این جریان علمی نیس؟؟؟؟؟؟

  • پرویز می‌گه:

   دوست عزیز ما می تونیم ۶۰۰۰ مگاوات برق بادی رو مثل هلو در عرض چند ماه بهش دست پیدا کنیم تازه همۀ دنیا هم ما رو الگو کنند ولی…. خودت بهتر می‌دونی که مثل بررسی مقالات توی ISI و خیلی چیزهای دیگه مسیرهای انتخابی ما دچار مشکل هست یعنی نه تنها علمی نیست بلکه بیشتر هیجانی و ناشی از انتخابهایی در راستاهای دیگه هست…
   نمونۀ همین اتفاقات توی کرۀ شمالی هم افتاده اون‌ها بلند مرتبه ترین هتل آسیا رو ساختن در حالی که هیچ توریست احمقی نمیره اونجا….

 • پاسخ دهید (مختص دوستان متممی با بیش از 150 امتیاز)

  لینک دریافت کد فعال

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *