تغییر فرایند ارسال ایمیل هفتگی

ما همواره بر این باور بوده‌ایم که اگر درس‌های متمم رفتار خودمان را تغییر ندهد و بر روی ما تاثیر نگذارد، ساده‌اندیشانه است که فکر کنیم روی دیگران تاثیر خواهد گذاشت.

به همین خاطر در پایان هر هفته معمولاً جلسه‌ای برگزار می‌کنیم و در مورد محتوای درس‌های آن هفته و نحوه‌ی کاربردی‌ کردن آنها در محیط خود حرف می‌زنیم.

بعد از ویرایش و بازنشر یکی از فایل‌های صوتی قبلی من در سلسه درس‌های تفکر استراتژیک تحت عنوان ارزیابی منابع، با همکاران در مورد منابعی که در اختیارمان است صحبت کردیم و به نتیجه رسیدم یکی از منابعی که من به درستی مدیریت نکرده‌ام، ارتباط ایمیلی با دوستانم است.

تا کنون بیش از ۱۶۰ هفته از زمانی که ارسال ایمیل هفتگی را در روزنوشته‌ها و سایت shabanali.com آغاز کردم می‌گذرد.

طی این مدت سبک ایمیل هفتگی تغییراتی محدود و جزئی داشته، اما بدون استثنا هر هفته برای همه ارسال شده است.

هنوز هم بر این باور هستم که ایمیل، می‌تواند ابزاری مهم برای برقراری ارتباط باشد و در آینده‌ی نزدیک از روابط ما حذف نخواهد شد. مدتی قبل که با ایمانتاس بنیان‌گذار سرویس میلرلایت – که ما هم از آن سرویس استفاده می‌کنیم – گپ می‌زدم، حرف جالبی زد. گفت ایمیل قبل از وب به وجود آمده و احتمالاً بعد از وب هم باقی خواهد ماند؛ اگر چه نمی‌توان انتظار داشت کاربری آن یکسان بماند.

این هفته آخرین ایمیل هفتگی به سبک ۱۶۱ هفته‌ی گذشته برای دوستانم ارسال خواهد شد و در آن توضیح می‌دهم که این سبک به این شیوه پایان خواهد یافت.

باکسی که در روزنوشته‌ها و در shabanali.com برای ثبت ایمیل دوستان بود از امروز حذف شده است.

برای متممی‌ها هم، طی هفته‌ی آتی صفحه‌ای به نام تنظیمات ایجاد خواهد شد که در آن می‌توانند در مورد ایمیل گرفتن و سایر انتظارات خود به صورت فردی و با جزئیات بیشتر و بهتر تصمیم بگیرند و هر کدام، خواسته‌های خود از متمم را به تدریج Customize و سفارشی کنند.

در سال‌های اخیر که هر کس برای هر فهرستی از ایمیل‌ها که در اختیارش قرار می‌گرفت ایمیل ارسال می‌کرد، ما صرفاً برای کسانی که خودشان ایمیل‌شان را در فهرست ما ثبت کردند ایمیل ارسال کردیم.

وقت آن است که یک مرحله‌ حرفه‌ای‌تر شویم و این ابزار را به شکلی مفیدتر و با توجه بیشتر به نیاز مخاطب مورد استفاده قرار دهیم.

+189
  
فایلهای صوتی مذاکره آموزش زبان انگلیسی آموزش ارتباطات و مذاکره خودشناسی آموزش مدیریت کسب و کار (MBA) کارآفرینی کسب و کار دیجیتال


Comments are closed.